Eskişehirli çocuklar 23 Nisan’ı Meclis’te kutladı, Anıtkabir’i ziyaret etti

Çakırözer: “Atatürk ülkemizi çocuklara emanet etti, bu koltuklarda sizler oturacaksınız”

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis’te düzenlenen özel oturuma Eskişehirli çocuklar da katıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in davetiyle Meclis’e giden Eskişehirli minikler, “23 Nisan’ı Meclis’te kutlamak heyecan ve gurur verici” dedi. Eskişehirli çocuklarla Meclis’te 23 Nisan’ı kutlayan CHP’li Çakırözer ise, “Büyük Önderimiz Atatürk Cumhuriyetimizi, bu ülkeyi siz çocuklarımıza armağan etti. Gazi Meclis’te, bu koltuklarda ileride sizler oturacaksınız. 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Albayrak’tan, Çifteler’e geçmiş olsun ziyareti Albayrak’tan, Çifteler’e geçmiş olsun ziyareti

ÖZEL OTURUMU ÇOCUKLARLA İZLEDİ, MECLİS’İ GEZDİRDİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 104. yılı nedeniyle Meclis’te düzenlenen özel oturuma Eskişehirli çocuklarla birlikte katıldı. Eskişehir’de evlerinde ziyaret ettiği ailelerin çocuklarını Meclis’te misafir eden Çakırözer, Meclis’teki özel oturumu aralarında spor müsabakalarında başarılı olan öğrenciler ile depremzede öğrencilerin de bulunduğu Eskişehirli çocuklar ve aileleriyle birlikte takip etti, çocuklara TBMM’de 23 Nisan için kurulan oyun parklarını gezdirdi. 

ANITKABİR’E GİTTİLER

Çakırözer Meclis ziyaretinin ardından Eskişehirli çocuklarla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti.  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Eskişehirli evlatlarımız ile Meclis’te birlikte kutlamak büyük mutluluk” diyen Çakırözer, “Geçtiğimiz yıllarda da Eskişehir’imizden gelen evlatlarımızla Meclis’te hem çocuklarımızın bayramını, hem de Meclis’in kuruluş yıl dönümünü birlikte kutlamıştık. Bu yılda da 23 Nisan’ı Eskişehir’den gelen evlatlarımız ve aileleri ile hep birlikte kutladık. Bağımsızlık ve egemenliğimizin simgesi TBMM’de 23 Nisan özel oturumunu hep birlikte izledik, ardından Anıtkabir’de ATA’mızı ziyaret ettik. Geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımız çocuklarımız ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bizlere 23 Nisan’ı armağan eden Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM