MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir kandil mesajında şu ifadelere yer verdi; "

Gel, Ey Muhammed, bahardır.
Dudaklar ardında saklı
Âminlerimiz vardır!..
Hacdan döner gibi gel;
Mi'rac’dan iner gibi gel..
Bekliyoruz yıllardır.

Merhum şairimiz Arif Nihat Asya'nın Naat şiirinde de kelâma döktüğü gibi dudaklarımız arkasında saklı olan aminlerimizin duâ olup harmanlandığı, semaya ulaştığı gündür bu mübarek gece.. 

Maneviyatı yüksek olan bu gecede Türk-İslâm âleminin Mirâç Kandilini en kalbi duygularla tebrik ediyorum.. Bu güzel gecenin idrakine vararak, en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. 

Mirâç, rahmet ve hikmet dolu bu gecede, Peygamberimizin Mescid-i Aksâ'dan göklere yükselip yüce Allah'tan vahiy almasıdır. Mirâç, Cenab-ı Hakk'tan gelen davete icabet ederek kulluğun gereklerini yerine getirerek, her adımda O'na yaklaşmaktır. Mirâç, maddeden uzaklaşarak mânâya ulaşmak; fânî olandan vazgeçip bâkî olana yönelmektir. Semaya kaldıracağımız eller ulvi olan yaradana yakarış, tövbe ve duâ için olmalıdır. Bu kut'lu gece Türk-İslâm âlemi olarak birliğimizin, beraberliğimizin perçinlenmesine daha sağlam ve güçlü bağlarla birbirine bağlanmasına, ülkemizin her türlü musibetlerden, afetlerden arınmasına, vatanımızın düşmanlardan korunmasına ve Türk Ordumuzun muvaffakiyet ile çıkmasına ve bu koronavirüs salgınını bilimin, ilmin ve duânın gücüyle yenmemize vesile olsun.

Ve son olarak şunları ilave etmek istiyorum; Mirâç Kandilimiz bizlerin de mirâcı olsun. Bu kut'lu gün ve gecede arınmış gönüllerle yaradanın huzuruna çıkmak samimiyetle, teslimiyetle, sadakatle yücelmemiz ve yükselmemiz temennisiyle.. Bu güzel gün ve gece milletimiz ve ülkemiz için huzura, refaha, felaha ve barışa vesile olsun. Sağlıkla sıhhatle idrakine varacağımız feyzinden nasipleneceğimiz bir kandil olsun."