MAHALLELERİ GEZDİ, KADINLARA SESLENDİ..

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gittiği Kütahya’da 28 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi çeşitli ziyaretlerde bulundu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi. CHP Kütahya İl Örgütü ile şehirde esnaf ve fabrika ziyaretlerinde bulunan Çakırözer, CHP Kütahya İl Kadın Kolları üyeleri ile gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinin ardından da kadınlara çağrıda bulundu.

KADINLARIN MÜCADELESİ ÜLKEMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Türkiye’nin kaderini kadınların verdiği mücadelenin belirleyeceğini söyleyen Çakırözer, yaptığı çağrıda, “Eskişehir’de, Kütahya’da ve Türkiye’nin dört bir yanında kadınlar her türlü zorluğa rağmen sokak sokak, kapı kapı, ev ev dolaşarak ülkemizin geleceğini, evlatlarımızın aydınlık yarınlarını belirlemek için özveriyle çalışıyor. Kadınlar özgürlük istiyor, kadınlar demokrasi istiyor, kadınlar huzur ve refah istiyor! Kadınlar her evdeki işsizlik bitsin istiyor. Kadınlar evlatları için Atatürk’ün çizdiği yolda bilimsel, laik eğitim istiyor. Kadınların bu mücadelesi Türkiye’nin geleceğine yön verecek! Ülkemizin kaderini belirleyecek” dedi.

SALDIRIYI KINADI

 

Çakırözer, Kütahya’ya yaptığı ziyaretlerde geçtiğimiz günlerde Kütahya Merkez Fatih Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerinde broşür dağıtırken saldırıya uğrayan kadınlar ile de  mahallelerde Kılıçdaroğlu’na oy istedi. Kadınlara yapılan saldırıyı kınayan Çakırözer şunları söyledi:

Millet İttifakı mazbatalarını aldı Millet İttifakı mazbatalarını aldı

“Yol arkadaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ben bunun kardeşliğin, hoşgörünün toprakları Kütahya ile, Kütahyalı hemşehrilerimiz ile hiçbir alakası olmadığına inanıyorum. Bundan eminim Kütahyalı hemşehrilemiz de rahatsızdır. Ve inanıyorum 28 Mayıs’ta kucaklaşma, hoşgörü ve sevgi kazanacak.”