Gündüzler mahallesinde bir tavuk yetiştirme çiftliğinde meydana gelen yangın, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.

    Yangın sırasında yoğun dumana maruz kalan binlerce civciv ise telef oldu.

   Tepebaşı ilçesi Gündüzler mahallesinde bulunan bir tavuk yetiştirme çiftliğinde kümesi ısıtmak için kullanılan sobadan kaynaklı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangında üretim ünitelerini yoğun duman ve alevler sararken, vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirerek yardım istedi.

Daha önce Büyükşehir Belediyesinin yangın olaylarına ilk müdahalenin gecikmeden yapılabilmesi için kırsal mahallelere dağıttığı yangın söndürme tankeri ile vatandaşlar, yangına ilk müdahaleyi yaptı.

Sağlık ekipleri ambulansta doğum yaptırdı Sağlık ekipleri ambulansta doğum yaptırdı

Kısa sürede olay yerine gelen, 1 tanker 1 arazöz ve 7 personelden oluşan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, alevleri kontrol altına alarak yangının daha fazla büyümesini önledi. Çiftlikte bulunan yaklaşık 23 bin civciv ise dumandan etkilenerek telef oldu. Ekipler yangını tamamen kontrol altına aldıktan sonra soğutma çalışması gerçekleştirdi.

Ekiplerin kısa sürede geldiğini belirten Gündüzler Mahallesi Muhtarı Selim Kurnaz, “Kümeslerde yangın çıktı. İlk etapta Büyükşehir Belediyemizin verdiği tankerle ilk müdahaleyi yaptık. Aynı zamanda itfaiyeye haber verdik ekipler hemen geldiler. Bu yangın söndürücü su tankeri uygulaması çok önemli. İtfaiye gelene kadar müdahale ettik. Ancak maddi zarar çok büyük. Zararı büyük olan arkadaşımıza destek bekliyoruz.” dedi.