Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Hakları Birimi tarafından çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen birbirinden özel etkinlikler devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimince 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününe özel Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sahnesi’nde düzenlenen “Çocuk Hakları Şenliği” büyük ilgi gördü. Şenlikte maske yapımı, marakas yapımı, boyama etkinliği, şapka yapımı, mandala yapımı, yüz boyama, bileklik yapımı ve akıl zeka oyunları gibi çok sayıda etkinlik düzenlendi.

Milli İrade İlkokulu Ritim Grubu, 7 Sanat Bale Gösterisi, İKGV Afrika Çocuk Dans Grubu, ESMEK Dans Öğretmeni Banu Bayar ve öğrencilerinin yaptığı gösterilerle büyük coşkuya sahne olan şenlikte çocuklar ayrıca uzman eğitmenlerden Çocuk Hakları Sözleşmesi’ndeki maddeler hakkında da bilgiler aldılar. Renkli şenlik müzikler ve danslar eşliğinde tamamlandı.

Sev Sivrihisar’a değer katanlar töreninin 2.si gerçekleştirildi Sev Sivrihisar’a değer katanlar töreninin 2.si gerçekleştirildi

Şenlik sonunda çok mutlu olan çocuklar ve velileri, etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.