SGK’da Adaleti Sağlayın SGK’da Adaleti Sağlayın

Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Yıl boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen Tepebaşı Belediyesi, yaz tatilinde de çocukları Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı ile buluşturuyor. Özellikle kırsal mahalledeki çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve yaz tatilini verimli geçirebilmeleri için hazırlanan araç hizmet vermeye başladı. Her yaş grubuna uygun kitapların bulunduğu araçta aynı zamanda eğitici ve öğretici oyunların yer aldığı tablet de çocukların kullanımına sunuluyor.

Çocuklar çok memnun

Her gün farklı kırsal mahallelerde uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılarak yaz tatilini verimli geçirmeleri sağlanıyor. Son olarak Behçetiye, Çalkara, Emirceoğlu, Hekimdağ, Atalantekke, Yarımca, Tandır, Bozdağ, Tekeciler, Sulukaraağaç ve Avlamış mahallelerine giden araç, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kütüphaneden aldıkları kitapları okuyan çocuklar, açık havada da film izlemenin keyfini de çıkarttı.

Çocuklar, etkinlikleri çok beğendiklerini ve eğlendiklerini, kitap okumaktan, çeşitli etkinliklere katılmaktan mutlu olduklarını belirterek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.

Her gün farklı mahallelerde çocuklarla buluşuyor

Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı, 2 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de Ahiler, saat 14.30’da Gökdere, saat 17.00’de Cumhuriyet mahallelerinde; 3 Ağustos Perşembe günü ise saat 10.00’da Hasanbey, saat 13.30’da Emirler, Saat 15.00’te Orta ve saat 18.00’de Koyunlar Mahallesi’nde; 4 Ağustos Cuma günü ise saat 10.00’da Yukarıkartal, saat 13.30’da Aşağıkartal, saat 15.00’te Yörükakçayır ve saat 18.00’de de Kızılinler mahallelerinde olacak.

Ayrıca Gezici Kütüphane’nin programı Tepebaşı Belediyesi’nin resmi internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.