Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Yıl boyunca çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen Tepebaşı Belediyesi, yaz tatilinde de çocukları Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı ile buluşturuyor. Özellikle kırsal mahalledeki çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve yaz tatilini verimli geçirebilmeleri için hazırlanan araç hizmet vermeye başladı. Her yaş grubuna uygun kitapların bulunduğu araçta aynı zamanda eğitici ve öğretici oyunların yer aldığı tablet de çocukların kullanımına sunuluyor. Ayrıca çocukların gelişimini destekleyecek film gösterimleri de yapılıyor.

Yaz tatilini verimli geçiriyorlar

Her gün farklı kırsal mahallelerde hizmet veren araçta uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılarak yaz tatilini verimli geçirmeleri sağlanıyor. Keskin, Yukarı Söğütönü ve Uludere mahallelerine giden araç, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Araçta bulunan kütüphaneden aldıkları kitapları okuyan çocuklar, açık havada da film izlemenin keyfini çıkarttı.

Odalardan Büyükerşen’e nezaket ziyareti Odalardan Büyükerşen’e nezaket ziyareti

Çocuklar, gezici kütüphaneyi çok beğendiklerini ve eğlendiklerini, kitap okumaktan, çeşitli etkinliklere katılmaktan mutlu olduklarını belirterek ‘Hayat Tepebaşı’nda’ dedi.  

Her gün farklı mahallelerde çocuklarla buluşuyor

Gezici Kütüphane ve Eğlence Aracı, 22 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’da Behçetiye 17.00’da Çalkara mahallelerinde, 23 Temmuz Pazar günü saat 11.00’da Kavacık, 17.00’da da Avlamış mahallelerinde olacak.

Ayrıca Gezici Kütüphane’nin programı Tepebaşı Belediyesi’nin resmi internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.