Hava İkmal’in gönüllü personelleri bölgede çok sayıda çalışmayı da aynı anda yürütüyor.

Eskişehir 1'inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından 100 kişilik gönüllü ekip depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta görevlendirildi. Personel göreve başladığı ilk günden itibaren özverili bir şekilde çalışıyor. 100 gönüllü personel önce depremin sembolik yeri haline gelen Ebrar Sitelerinde başarılı bir şekilde arama kurtarma faaliyeti icraa etti. Hiç kimsenin girmediği Ebrar Sitesi Z Blok’ta tek başına arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerini yürüten Eskişehir Hava İkmal ekibi depremin 258’inci saatinde enkaz altında canlı olarak tespit ettiği Neslihan Kılınç’ı kurtararak büyük bir mucizeyi gerçekleştirdi.

CENAZELERİN TESLİMİ ÇADIR KURULUMU ELEKTRİK TESİSATI

Bölgede farklı alanlarda geniş çaplı bir çalışma yürüten Eskişehir Hava İkmal Ekibi, ayrıca vatandaşlara cenazeleri teslim etme görevini de üstlendi. Arama kurtarma faaliyetlerine müteakip Seferoğlu Köyünde 30 çadırın kurulumunu yapan Hava İkmal Ekipleri, 50 çadırada elektrik tesisatı döşedi. Ayrıca merkezde 1 adet Kızılay Aşevi çadırının altyapısı ile birlikte kurulumunu gerçekleştirdi. Çalışmalarına hiç ara vermeyen Eskişehir ekibi son olarak Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampüsü’nde yapılan konteyner kentin tüm elektrik, üst yapı; su, kanalizasyon, teçhizatlarının döşenmesi ile yer parkelerinin yapımını tamamlayarak konteynerleri depremzede vatandaşlarımızın kullanımı için hazır hale getirdi.

Subay, astsubay, sivil memur ve işçilerden oluşan 100 kişilik Eskişehir 1'inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün gönüllü ekibi, var güçleri ile bölgedeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM