Yeni dönem için adaylığı düşünmediğini ancak genel merkezin tavsiyesi nedeniyle  İstanbul'dan adaylık başvurusu yaptığını belirten Günay, "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve Eskişehirli hemşehrilerimin desteği ve teveccühü ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 26. ve 27. Dönemlerde Eskişehir’de AK Parti’den ilk defa üst üste iki dönem kadın milletvekili olarak görev yapmanın onurunu ve gururunu yaşadım. Bu gururu ve onuru yaşatan hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.

Görevim sırasında şahsıma duyulan güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için, mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün görev bilinci ve anlayışı içinde, büyük bir azim ve gayretle devraldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıma inancı ile çalıştık. Ülkemize, şehrimize ve ilçelerimize hizmet ederken, daima milletimizin ve hemşehrilerimizin menfaatini, onurunu, refahını ve geleceğini korumak için gayret ettim. Şehrimize ve İlçelerimize kazandırdığımız proje ve yatırımlar için zaman geldi günlerce mücadele ettim.

Hemşehrilerimin mutluluğunu da acılarını da, başarılarını ve umudunu da paylaştım. Yurtdışında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde sekiz yıldır devam eden görevim boyunca ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettim. Sekiz yıl içinde halka dokunan pek çok yatırımı hayata geçirdik. Bu hizmetlerin gerçekleşmesini sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve görev yapmış tüm bakanlarımıza hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. 

İki dönem milletvekilliğim süresince emeklerini, desteklerini, tecrübelerini, fedakarlıklarını hiç esirgemeyen teşkilatımızın her bir üyesine, özellikle hanım kardeşlerime minnettarım. Yine bu süreçte, Eskişehirimize pek çok hizmetin ve kalıcı eserin kazandırılması için Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı ile birlikte çalışmak benim için bir ayrıcalıktı, kendisinden çok şey öğrendim, birlikte milletvekilliği yapmak benim için onur oldu.

Siyaset aile yaşamından ödün vermeyi gerektiren çok onurlu bir görev. Maddi ve manevi aile desteği olmadan yapılacak bir görev değil. Bu nedenle benim her adımımda ve kararımda koşulsuz destek olan eşime ve çocuklarıma sonsuz teşekkür ediyor, akraba ve dostlarıma bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.

Yeni bir seçim dönemine girerken ailevi nedenlerle aday adayı olmamaya karar vermiştim. Nitekim, önümüzdeki seçimde adaylık başvurusu yapmayı düşünmediğimi iki hafta önce kadın milletvekilleri ile yaptığımız bir toplantıda paylaştım. Ancak, Parti Grup Başkanlığının ‘bütün milletvekillerinin başvuru yapmaları’ tavsiyesi üzerine ben de müracaatımı İstanbul üzerinden yaptım.

Her zaman söylediğimiz gibi bu kutlu görevin de bir bayrak yarışı olduğuna inanıyor, kadroların yenilenmesinin her zaman bir enerji getirdiğine inanıyoruz. Ben de bayrağı makam ve mevkilerin büyüsüne kapılmayan, yetkin ve hizmet odaklı, çizgisi olan kişilerin devir almasını ümid ediyorum.

2023 Seçim Sürecinin AK Partimiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, Eskişehirli hemşehrilerime teşekkürlerimi, minnet ve şükran duygularımı bir kez daha sunuyorum. Hakkınızı Helal ediniz. Sizlerin üzerinde benim de hakkım varsa helal olsun.

Hep sizden yana oldum, hep sizden biri oldum, olmaya da devam edeceğim."

Editör: Mustafa YILDIRIM