Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki

Sahneye çıkma hayalini bu yıl ikinci kez gerçekleştiren 16 yaşındaki Ezgi Yıldız, kendi hayatından yola çıkarak izleyicilere empati kurmanın önemine dikkat çekti.

Tepebaşı Belediyesi, kent genelindeki çocuk merkezlerinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile Eskişehirli çocukların gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Bu çerçevede 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi’nde hazırlanan ‘Yeşil Düş’ adlı müzikli hikaye anlatısı çocuklarla buluştu. 1 Eylül Dünya Barış Gününe özel olarak düzenlenen etkinlikte, ayrımcılığın son bulması, gezegenle, doğayla, insanla ve kendimizle barış içinde yaşamanın kaynağı olarak empati ve farkındalık temaları işlendi.

Sahneye çıkma hayalini bu yıl ikinci kez gerçekleştiren ve kas hastalığı ile mücadele eden 16 yaşındaki Ezgi Yıldız, kendi hayatından yola çıkarak katılımcılara, toplumda ayrımcılığa karşı empatiye ne kadar ihtiyaç duyulduğunun mesajını verdi.

Oyun kurgusunda etkin rol alan Yıldız’a eğitmenler Ekin Yalçınkaya ve Gül Çandır Seç da metin yazımında destek oldu.