Kısa adı ERİAD olan Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, 16 Mayıs tarihinde Sırbistan/Belgrad’da gerçekleştirilecek Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesine katılacak.

En iyi makale ödülü Prof. Kaya'nın En iyi makale ödülü Prof. Kaya'nın

ERİAD, RUMELİSİAD ve BULTİŞ iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. Aylardır hazırlıkları yapılan zirve ile birlikte başta Avrupa olmak üzere ekonomi dünyasının gözü Belgrad’da olacak.

Gerçekleştirilecek zirvenin ev sahiplerinden olan ERİAD Rüştü Şentuna başkanlığında 24 kişilik bir heyetle Sırbistan’da ülkemizi ve şehrimizi temsil edecek.

2012 yılından bu yana gerçekleşen ve çok sayıda balkan ülkesinin devlet bakanı ve üst düzey temsilcilerinin bir araya geleceği zirve ile ilgili açıklamalarda bulunan ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna şunları dile getirdi.

“RUMELİSİAD ve BULTİŞ ile birlikte uzun süredir bu önemli zirveye hazırlanıyoruz. 16 Mayıs Perşembe günü başlayacak zirvede hem ülkemizi hem de Eskişehir’i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hem sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişip perçinlenmesi hem de Eskişehir sanayisi ve ticareti adına bu organizasyonu çok önemsiyoruz. Yatırım ve iş birlikleri konusunda ciddi katkılar sunacağımıza eminiz. Paydaşlarımızla birlikte bu değerli zirvenin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Editör: Mustafa YILDIRIM