Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası prestije sahip 3 sanat etkinliğinden biri olan Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın 11.’si 6-10 Haziran tarihleri arasında Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Çalıştaya katılan 15 sanatçı da Özdilek Sanat Merkezi’nde eserlerine şekil vermeye başladı. Sanatçıları Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da ziyaret etti. Sanatçılara çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Ataç, sanata ve sanatçıya verdikleri destekleri sürdüreceklerini ifade etti.

Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların en önemlilerinden birisi de Uluslararası Sanat Çalıştayı. Bu çalıştayı yıllardır sürdürüyoruz, farklı şehirlerden ve ülkelerden sanatçıları ağırlıyoruz. Çalıştay süresince sanatçılarımız halkımız ile buluşuyor, Eskişehirliler sanat çalışmalarını izleyebiliyor. Sanatçılar hem kentimizde sanatlarını icra ediyor hem de Eskişehir'i tanıma fırsatı yakalıyor. Buradan memnun biçimde ayrıldıklarında da çalıştayın ve doğal olarak kentimizin birer elçisi oluyorlar. Böylelikle hem sanat kazanıyor hem de Eskişehir kazanıyor. Sanatın birey ve toplum yaşamındaki gerekliliğinin ve öneminin farkındayız. Bu gereklilikten hareket ile sanata yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Sanatçılar ise Başkan Ataç’a sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı teşekkür ederek, Başkan Ataç’ın hayata geçirdiği projelerin tüm Türkiye’ye örnek olduğuna dikkat çekti. 11. Uluslararası Sanat Çalıştayı, 10 Haziran Cuma günü saat 18.00’de, Tepebaşı Belediyesi Merkez Sergi Salonu’nda düzenlenecek kapanış töreni ile son bulacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM