Arama-kurtarma çalışmalarına katılan ekipler; deprem bölgesinden izlenimlerini paylaşırken, ekip lideri Arda Soner Tatlı, “Görüp, tüm duyularınızla yaşamadan bu kadar büyük bir yıkımı idrak etmek zor. Ekipler arasında ilişki ve koordinasyon oluşturulur oluşturulmaz yerel görevlilerle sahada birlikte çalışmaya başladık. Çalışmalar sırasında enkazlardan birçok canı kurtarırken maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da ulaştık.” dedi.

Deprem bölgesinden dönen ekiplere teşekkürlerini ileten Genel Müdür Oğuzhan Özen, “Çok zorlu ve acı bir görevden geldiniz. Yunusemre’nin diyarından insana sevgi,  insana saygı diyarından medeniyetler kardeşliğinin toprağına yardım elinizi uzattınız. Yaptığınız görev çok kutsaldı.  ESKİ Genel Müdürlüğü olarak depremi ilk haber aldığımızdan itibaren ekiplerimizi seferber ettik. Şu anda bölgede hala ekiplerimiz var. Yüreğinizi ortaya koydunuz. Ayağınıza taş değmesin. Allah bir daha böyle acıları bu millete göstermesin.  Hepiniz bu millet için birer isimsiz kahramansınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sizlerle gurur duyuyorum.” dedi.

Düzenlenen toplantı sırasında Hatay’da kaldığı enkazdan ESKİ ekipleri tarafından kurtarılan bir depremzede ile hastaneden taburcu olurken yapılan görüntülü konuşma sırasında duygusal anlar yaşandı. Depremzede vatandaşımız Genel Müdür Oğuzhan Özen’e ve ESKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerini iletti.

Ayrıca, afet bölgesinden dönen ekipler, depremde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Editör: Mustafa YILDIRIM