Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesinden bölgeden şehrimize gelen depremzedelere yönelik çalışmaları sürüyor. “Eskişehir de sizin eviniz” diyen Büyükşehir Belediyesi, kentteki depremzedeler için yoğun çalışma yürütürken, Başkan Büyükerşen ile CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden vatandaşlara geçmiş olsun ziyareti yapan Büyükerşen, Süllü ve Çakırözer, sağlık çalışanlarına kolaylık dileyerek hastane yöneticilerinden vatandaşların durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra depremzede yurttaşların konaklama ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan kriz masasını ziyaret eden heyet, Öğretmenevi’nde misafir edilen vatandaşlarla da bir araya geldi. Başkan Büyükerşen, Milletvekilleri Süllü ve Çakırözer, yaşanan acıyı paylaşarak dayanışma duygularını iletti.

Vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Büyükerşen, “Eskişehir de sizin eviniz. Her zaman yanınızdayız. Büyük afette canlarımız gitti, yaralılarımız var. Ancak yaralarımızı hep birlikte saracağız. Tekrar geçmiş olsun.” diye konuştu.

Editör: Mustafa YILDIRIM