Sağlık Sen’in, Şehir Hastanesi’nde çalışan hekimin “bakanlık oluru” ile iller arası geçici görevlendirme kararını yargıya taşıması sonrasında “yürütmeyi durdurma” kararı çıktı.

Eskişehir Şehir Hastanesi Acil Servisi’nde Hekim olarak görev yapan üyelerinin “Bakanlık oluru” ile iller arası geçici görevlendirmesini yargıya taşıdıklarını anlatan Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Eskişehir 1 İdare Mahkemesi Usulsüz İdari İşlemi 15.11.2022 tarihli kararıyla ‘Yürütmeyi Durdurma’ kararı verdi.” diye konuştu.

Kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına kadro istiyoruz Kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına kadro istiyoruz

18 Ağustos 2022 tarihinde sağlık gündemine ait basın toplantısında verdikleri "Avukat Ordumuzla İdarelerin Her Yaptığı Yanlışa Savaş Açacağız, Dava Açacağız" sözünün havada kalmadığını ifade eden Köksal, “Kararı veren Eskişehir 1. İdare Mahkemesi usulsüz iller arası geçici görevlendirmeye ‘dur’ dedi. Bugüne kadar hukuki mevzuat çerçevesinde Sağlık Sen ailesi olarak yol aldık, mücadelemiz ortaya koyduk ve bugünden sonrada aynı mücadelemiz güçlenerek devam edecektir. Her zaman ve her yerde koşulsuz üyelerimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.