Şirintepe seçim iletişim merkezi açılıyor Şirintepe seçim iletişim merkezi açılıyor

Kuruluşunda son aşamaya gelinen Eskişehir ve Eskişehirspor Dernekleri Federasyonu (ESFED)'nu oluşturan Eskişehirli Yönetici ve İşadamları Derneği (ESYİAD), Eskişehirliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ESKÜYAD), Darıca Eskişehirliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği başkan ve yöneticileri milletvekilleriyle görüşüp hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

*

ESFED heyeti TBMM'de Eskişehir AKPARTİ milletvekilleri, İdris Nebi Hatipoğlu, Ayşen Gürcan, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, ve İbrahim Arslan ile görüştüler. AKPARTİ Milletvekili Fatih Dönmez Eskişehir'de olduğu için görüşemeyen ESFED heyeti ayrıca MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ve İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili Nimet Özdemir ile de görüştü. Heyet son olarak da Büyük Birlik Partisi lideri Eskişehirli Mustafa Destici'yi de ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

*

Ziyaret ile alakalı bir açıklama yapan ESYİAD Başkanı Orhan Barda yeni yasama döneminde TBMM çatısı altında Eskişehir'i temsil eden milletvekillerimize hayırlı olsun dileklerini iletmek için böyle bir program yaptıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

''İstanbul ve Kocaeli'de faaliyet gösteren derneklerimizle başlattığımız federasyon çalışmalarında son aşamaya geldik. Yaptığımız bir dizi toplantı neticesinde Eskişehir ve Eskişehirspor Dernekler Federasyonu 'nu kurma kararı aldığımız derneklerimizle birlikte TBMM'ye giderek tüm vekillerimizi ziyaret ettik ve kendilerine tebriklerimizi ilettik. Bununla birlikte Eskişehir'in sorunlarını da en yetkili makamlara iletme imkanı bulduk. Sivil Toplum Kuruluşları ve milletvekillerimizin gayretleri ile Eskişehir'in sorunlarının en kısa zamanda çözüleceğinden eminiz.''

*

AKPARTİ Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu'nun Eskişehirspor ile ilgili son derece önemli ve değerli projeleri olduğunu da belirten Orhan Barda ''Sayın Hatipoğlu hepimizin bildiği gibi bizlerle aynı sevdanın yolcusu. Eskişehirspor'a olan bağlılığını hepimiz biliyoruz. Umut ediyoruz ki, bu sevda ile sayın Hatipoğlu, Eskişehirspor'u yeniden layık olduğu yerlere çıkaracaktır.''

Editör: Mustafa YILDIRIM