Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından depremden etkilenen bölgelerde ilk günden itibaren yardım çalışmalarında yer alan veteriner hekimler, depremin 13. gününde Adıyaman’da enkazın altından kurtardıkları iki buzağaya Sivrihisar ve Odunpazarı isimlerini vermişlerdi. Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası (EBVHO) hem Sivrihisar, Odunpazarı için hem de depremden etkilenen bir çok hayvan için bölgeye yem götürdü. Ayrıca bölgedeki özel veteriner klinikleri için hazırladıkları ilaç ve medikal malzeme desteğini de Adıyaman’a götürdüler.

EBVHO Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Yuva bölgede yaptıkları faaliyetler hakkında yaptığı açıklama şu şekilde;

“Adıyaman’da depremin 13. günü enkazdan çıkarttığımız Sivrihisar ve Odunpazarı isimli buzağılarımıza yem , bölgedeki özel veteriner kliniklerimiz için hazırladığımız ilaç ve medikal malzeme desteği için bölgeye gelindi .

Yapmış olduğumuz yem dağıtımında Adıyaman merkez çat mezrasındaki vatandaşlarımızın kendi arasında oluşturdukları yem listesi görülmeye değerdi.

Ayrıca hazırladığımız ilaç paketlerimizi Oda başkanlarımıza, Klinisyen meslektaşlarımıza dağıtımı için teslim edilmiştir. Bu harika gönül hareketimizde; En başta çok değerli meslektaşlarımız olmak üzere , Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü’ye , Eskişehir Valiliği Tarım ve Orman İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş’e ,Hayvan Sağlık Şube Müdürü Zekeriya Ar’a, İlçe Müdürlerimiz Aycan Bora Kılınç ve Zeki Sert beye ,topladığımız yemlerin bölgeye götürülmesinde her türlü desteği veren Nemli Taşımacılık A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Koçhan beye gönülden teşekkür ederiz .

Bizler afetin yaşandığı ilk günden itibaren, gece gündüz demeden her alanda çalışmaya gayret ediyoruz..

Sizlerin gücü Ülkemizin gücü , hep beraberce iyi ki varsınız.”

Editör: Mustafa YILDIRIM