Edebiyat dünyasının en önemli yazarlarından biri olan Scott Fitzgerald’ın başyapıtı Muhteşem Gatsby’de;  genç milyoner JayGatsby (Tugay Ak) ile unutamadığı aşkı Daisy Buchanan (YukikoIto) arasındaki ilişki, bir başka roman karakteri olan NickCarrawey’in (Yusuf Ziya Büyükaslan) gözünden anlatılır. Caz Çağı’nı bir yandan eleştirirken bir yandan da  dönemin özelliklerini gözler önüne seren romanın bale uyarlaması Eskişehirli izleyicilerden tam not aldı. Opera sanatçısı Gülden Vurandemir’in “Summertime” ve “EmbraceableYou” yorumu beğeni topladı.

Koreografi ve librettosunu A. Volkan Ersoy ve G. Armağan Davran’ın üstlendiği eserin; dekor tasarımı Özgür Usta’ya, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye, ışık tasarımı Tarı Deniz’e, video projeksiyon tasarımı ise Umut Sinan Özdemir’e ait.

Odunpazarı'nda müzeler bayram ziyaretçilerini bekliyor Odunpazarı'nda müzeler bayram ziyaretçilerini bekliyor

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği geceye Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Paju Belediye Başkanı Kim Kyung-Il ve beraberindeki Paju Delegasyonu katıldı.Temsil sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar, çiçek takdiminden sonra sahneden ayrıldı.

Eskişehir Opera ve Bale Günlerinin son gösterisi “Aşk İksiri” 25 Mayıs’ta sanatseverlerle buluşacak.

Editör: Mustafa YILDIRIM