Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sevinç Mahallesi’ne açılması planlanan yeraltı kömür ocağına ilişkin, “Eskişehir’e bu kötülüğün yapılmasına sessiz kalmayacak ve asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sevinç Mahallesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılması planlanan ÇED süreci ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Ataç, “Eskişehir’imizin son derece verimli toprakları, bir kez daha tehdit altında. Bu kez de Sevinç Mahallesi’nde açılması planlanan yeraltı kömür ocağı nedeniyle endişe içindeyiz. Söz konusu projenin hayata geçmesi durumunda ülkemizin en verimli bölgelerinden Alpu Ovamız, mahvolma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Bölgemizde tarım ve hayvancılığa telafi edilemez zararlar verilecek, çevre kirlenecek. Bizlerin ise tıpkı Kentimizin havası, suyu ve toprağını savunmak için mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. Tıpkı daha önce kazandığımız kömürlü termik santral mücadelesinde olduğu gibi; çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için, temiz bir çevre için hukuksal ve sosyal zeminde elimizden geleni yapacağız. Eskişehir’e bu kötülüğün yapılmasına sessiz kalmayacak ve asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.