Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Zihni Çalışkan, gece gündüz demeksizin fedakârca çalışan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, “AK Parti milleti esas alan insan odaklı siyaset yapan bir partidir. Bu bağlamda bugüne kadar yaptıkları fedakâr çalışmalarından dolayı gece gündüz demeksizin inançla, kararlılıkla ve aşkla çalışan bütün teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Teşkilatımızla birlikte sandık toplantıları, sosyal yardımlar, ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, mahalle buluşmaları programlarımızla milletimizin yanında ve gönlünde olmaya gayret ediyoruz. Tüm üyelerimize ulaşarak ülkemizdeki değişim ve dönüşüm hareketine katkı vermek adına millete hizmeti kendimize şiar edindik” dedi.  

Eskişehir’e çok önemli hizmetler kazandırdık

AK Parti Hükümetleri’nin Eskişehir’e çok önemli eserler kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Çalışkan, “AK Parti Hükümetleri Eskişehir’e çok önemli eserler kazandırmıştır ve kazandırmaya da devam etmektedir. Özellikle yaz döneminde Dede Korkut Parkı, Millet Bahçesi, Bilim Sanat Kültür Merkezi hemşehrilerimize rahat nefes aldıran alanlar oldu. Son dönemde hizmete giren yüzme havuzu ve İl Halk Kütüphanesi de hemşehrilerimizin büyük memnuniyetini kazandı” diye konuştu. 

 Büyükşehir Belediyesi alternatif çözüm üretmekten aciz durumda

Başkan Çalışkan konuşmasına şöyle devam etti: “Milletimizin desteğiyle yapılmış bunca hizmete rağmen maalesef Eskişehir Büyükşehir Belediyesi alternatif çözümler üretmekten aciz durumdadır. Çözüm üretmek yerine sorun yaratan Büyükşehir Belediyesi sayesinde Eskişehir’de trafik işin içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Maalesef şehrin kenar mahallelerinde değil merkez yerlerinde dahi alt yapı ve yağmur suyu gideri olmayan yerler var. Eskişehirli hemşehrilerimiz yerel seçimlerde yapacağı tercih ile bu yenilenmeyi sağlayacak ve inşallah bu kötü gidişe dur diyecektir. AK Parti Eskişehir Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde değerli teşkilatımızın emek ve gayretleri ile daha da güçlenerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız.”  

Birileri konuşurken biz yol almaya devam ettik

Ardından sözü alan Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, “Haziran 2023 süreci başlamıştır. Türkiye bambaşka bir konumda. Gerçekten uluslararası platformlarda haklarımızı savunmak çok kolay değil. Danışma toplantılarımız bizim kendi içimizde yol haritalarımızın belirlendiği istişare kültürünün devam ettiğini gösteren toplantılardır. 2023 seçimlerine çok kısa bir zaman aldı. Türkiye’nin geleceği bizim ellerimizde. Her yaptığımız çalışma çok değerli ve kıymetli. 2023 için tüm teşkilatlarımızın performans göstermesi gerekiyor. Özellikle dezenformasyon üzerinden siyasetin çok olduğu bu dönemde bizler sonucu değiştirmek için buradayız. Partimizin 2019 yılında Odunpazarı’nda aldığı yüzde 45’lik oy ile en yüksek oya ulaşıldı. Bunu teşkilatımız başardı. Teşkilat ile vekiller bir bütünün parçasıyız. Her yerdeyiz ve takipteyiz. Birileri konuşurken biz yol almaya devam ettik almaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’dan Çavuşoğlu’na teşekkür  

Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı ise kısa bir selamlama konuşması yaparak şunları söyledi:

“Sayın Bakanım, bunca sorumluluğun ve bunca yükün arasında bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Benden önce konuşan gerek İl Başkanımız Zihni Çalışkan gerekse hocamız Prof. Dr. Emine Nur Günay söylenecek pek çok şeyi veciz şekilde ifade ettiler. Bakanımızın burada yapacağı açıklamaları merakla ve heyecanla bekliyorum. Kıymetli teşkilatımızı bir an önce bakanımız ile buluşturmak için sözlerimi burada noktalıyorum.”

 

 Cumhurbaşkanımız Eskişehir’den memnuniyetle döndü

Son olarak alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Eskişehir Teşkilatı’ndan övgüyle söz etti. Bakan Çavuşoğlu, “Daha önce söz verdim. ESOGÜ’de öğrencilerle hocalarımızla bir araya gelerek girişimci politikalarımızı paylaştık. Öğrencilerden enerji aldık. Eskişehir’e gelip de teşkilatımızla bir araya gelmeden dönmek olmazdı. Kısa süre içerisinde haber verilmesine rağmen bu salonu dolduran her geldiğimizde sevgilerinin daha da attığını gözlemlediğim siz kıymetli dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Eylül ayındaki gelişimde buradaki tabloyu kendisine anlatmıştım. Gayretleri anlattım. Sayın Cumhurbaşkanımız kendileri de geldi ve Eskişehir’den büyük memnuniyetle döndü. Her gelişimde kendimi evimde hissediyorum. Önümüzdeki dönemlerde tekrar geleceğiz. Geçen gelişimizde dünyanın ne kadar hızlı değiştiğini uyum sağlamamız gerektiğini, karşı karşıya kaldığımız sınamalara karşı güçlü olmamız gerektiğini anlattım” diye konuştu.  

 Eskişehir kimin hizmet yapıp kimin hizmet yapmadığını genelde ver yerelde iyi biliyor

Eskişehir Teşkilatı’ndan övgüyle bahseden Bakan Çavuşoğlu, “AK Parti İl Başkanımız iktidara geldiğimizden bu yana Eskişehir’e yapılan yatırımları kısaca anlattı. Eskişehir’e yaptığımız hizmetleri anlatmaya gün yetmez. Eskişehir kimin hizmet yapıp kimin hizmet yapmadığını genelde ver yerelde iyi biliyor. İnşallah bu denge de değişir. Bizi başarılı kılan sizlerin gayretleridir. 2023 için çok fazla bir şey söylememe gerek var mı?  Eskişehir’de bu havayı hissettim bunu daha da fazla hissediyoruz. Çok çalışmamız gerekiyor. Yine Eskişehir’e geleceğim. Yine beraber çalışacağız. Dış politikayla ilgileniyoruz ilgilenmiyoruz olmaz. Teşkilatımız sayesinde bunları yapıyoruz” dedi.