Türkiye Gençlik Vakfı Eskişehir İl Temsilciliği Üniversite Koordinatörlüğü tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Filistin için kermes düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi içinde TÜGVA tarafından kurulan, RİM Nöbet Çadırında TÜGVA gençliği, gelirinin tamamını Filistin’e bağışlamak amacıyla kermes düzenledi. Kermes alanında kısa bir açıklama yapan İl Temsilcisi Ramazan Anıl şunları söyledi; “Yaklaşık 1 aydır çadırda nöbet tutarak,  Filistin ve Filistin’de devam eden zulümlere farkındalık ve hassasiyet kazandırmayı amaçladık. TÜGVA gençliği, bu gün kazancının tamamını Filistin’e bağışlayarak yine bir farkındalık oluşturdu. Teşkilatımızın ve hayırseverlerimizin kendi el emekleri ile hazırladıkları bu ürünleri, ben Filistin halkının kendi öz emekleri olarak görüyorum. Onların mallarını onlar adına satıp, inşallah kazançlarını da onlara tekrar ulaştıracağız. Bizler TÜGVA gençliği olarak; daha adil bir Dünya mümkün diyor, herkesin sustuğunu görsek dahi zulüm ve vahşetin olduğu yerde susmayacak asla sessiz kalmayacağız” dedi.

Başkan Şentuna'dan Bayram Mesajı Başkan Şentuna'dan Bayram Mesajı

 Kermese katılanlar arasında TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Mesut ÖNDEŞ, Memursen İl Temsilcisi İbrahim AKAR, Osmangazi Üniversitesi Genel Sekreteri Harun Yoldaş ve çok sayıda davetli, teşkilat üyesi vardı.”

Editör: Mustafa YILDIRIM