TMMOB İl Koordinasyon ile odaları seferberlik halinde TMMOB İl Koordinasyon ile odaları seferberlik halinde

Dijitalleşen dünyanın ele alındığı ve geleceğin kentlerini şekillendirirken, referans teşkil edecek etkinlik yoğun ilgi gördü.
Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu ve Çankaya Üniversitesi Blockchain Topluluğu paydaşlığında düzenlenen “Anadolu Blockchain Meeting 2.0”, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirildi. Eskişehirlilerin yanı sıra Ankara ve İstanbul’dan da katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen ve birbirinden değerli konuşmacıların sunumlarıyla renklenen etkinlikte, katılımcılarla dijital dünyadaki blockchain, metaverse ekosistemi buluşturuldu. Açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu Eskişehir Kent Konseyi olarak kenti ve kentli haklarını ilgilendiren tüm konularda ciddi savunuculuk ve farkındalık çalışmaları yaptıklarını söyledi. Kapanoğlu “Bugün ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Değişen dünyanın farkındayız. Geleceğe ilham veren uzmanlarımızla ve siz değerli gençlerimizle bir arada olmaktan, dijitalleşen dünyayı sizlerden dinlemekten ve tabiki Eskişehirli gençlerimizi de çağın şartlarına uygun bir etkinlikle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Çankaya Blokchain Topluluğu Başkanı Anıl Karaçay  ise “Duyurulduğu zamandan beri konuşmacıları ile dikkat çeken ve heyecanla beklenen etkinliğimiz, yoğun programına rağmen katılımcıların ilgisini konferans sonuna kadar canlı tutmayı başardı. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Eskişehir Kent Konseyine çok teşekkür ediyoruz”diye konuştu.
Alanında Türkiye’nin en iyileri olarak gösterilen 11 farklı konuşmacının yer aldığı Anadolu Blokchain Buluşması  yoğun ve akıcı programıyla katılımcılardan yüksek beğeni alarak oturumların ardından yapılan soru-cevap  ile sona erdi.