Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında anlamlı bir organizasyona daha imza attı. Ekin Davet Salonu’nda düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yemeğinde Eskişehir’in dört bir köşesinden 1500 kadın yer aldı.

Eskişehir'de bayramlaşma töreni Eskişehir'de bayramlaşma töreni

Etkinliğe Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce de katıldılar.

Yemekli eğlenceye katılan kadınların çocukları da Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından düzenlenen yüz boyama etkinliği ve atölyelerle keyifli zaman geçirdiler.

Salona girişi sırasında büyük sevgi gösterileri ve alkışlar eşliğinde karşılanan Başkan Büyükerşen, “Hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Salona girince karşımda bir çiçek bahçesi gördüm. O kadar güzel ve güçlüsünüz ki; benim Türkiye’ye olan inancımı ve güvenimi artırdınız. Yalnız Türkiye’de değil dünyada siyasi kavgaların, savaşların son bulması için sizler lazımsınız. Sizlere şükran duygularımı sunuyor, bu güzel gününüzü yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce de yaptığı konuşmada, “8 Mart biraz da kadın mücadelesini büyütme ve dayanışma günü. Bugün Eskişehirli kadınlar nasıldır diye sorulduğunda; çağdaş, uygar, laik, Cumhuriyete ve Atatürk’e sevdalı ama en önemlisi güçlü kadınlar diyorlar. Kendinize iyi bakın ki, çocuklarınıza, ailelerinize, komşularınıza, bu şehre iyi bakın. Kadınların şefkatli eli bütün şehre dokunsun. Sizleri çok seviyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.” dedi.  CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer de kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ettiler.

  Konuşmalar sonrası davetliler, Şebnem Sezer’in seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla gün boyu gönüllerince eğlendiler.

Editör: Mustafa YILDIRIM