DSC_0652

Bir düğün salonunda yapılan programa katılım yoğun oldu.  İl Başkanı Emine Edizgil'in açılış konuşması yaptığı programa bazı aday adayları da katıldı.

Açıklamasında Genel Başkan  Meral Akşener’in yürüttüğü samimi ve çözüm odaklı politikaya inandığı için İYİ Parti'yi tercih ettiğini kaydeden Kaymak, "Değerli arkadaşlarım, en sonda söyleyeceğimi en başta ifade etmek istiyorum. Neden siyaset yapmaya karar verdim ve neden İYİ Parti’yi tercih ettim? Siyaset yapmaya karar verdim, çünkü bir yurttaş olarak ülkemin geleceğinden kaygılıyım. İYİ Parti’yi tercih ettim, çünkü Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yürüttüğü samimi ve çözüm odaklı politikaya inandım.

Bazen bana soruyorlar: Sen ticaret yapıyorsun, neden siyasete bulaşarak ve hatta muhalefet yapan bir partinin saflarına katılarak risk alıyorsun? Bu soruyu soranlara aslında şaşırmıyorum. İktidar, siyaseti öyle bir hale getirdi ki; siyaset, insanların gözünde sorun çözen bir mekanizma olmaktan çıktı. Bana bu soruyu soranlara saygı duymakla beraber görüşlerine katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Çünkü ülkemizi, içerisinde bulunduğu vahim ortamdan çıkaracak olan kurum siyaset kurumudur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokrasisi özellikle son dönemde her ne kadar yara alsa da, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının demokrasi adına attıkları adımlar öyle güçlü ki, Türk demokrasisi hala direniyor. Demokrasinin gereği de sorunları siyaset yapmak suretiyle çözmekse, işte biz buna talibiz. Biz, siyasete bulaşmak tabirini reddedip, siyaseti demokrasinin gereği olarak görüp, devletimizin bekası için risk almayı tercih edenleriz. Özellikle Türk geçlerine yakışan da budur.

Kıymetli dostlarım, değerli basın mensupları…

Ben açık konuşmayı severim, zira ufak da olsa mesaimiz olan arkadaşlarımız bile bunu bilirler. O nedenle laf kalabalığı yapmayacak ve net konuşacağım. Türkiye’nin dertlerini biliyoruz; ekonomi, hukuk, eğitim, sağlık, dış politika, terör, liyakat… Aklımıza gelen her konu ile ilgili tarifi zor bir batağın içerisindeyiz. Fakat bu batağın içerisinden hep birlikte çıkacağımıza inancım tam. Bu öyle bir inanç ki, birbirinden farklı altı parti, Türkiye’nin geleceği için, tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak orta yolda buluştu. Orta yol: Türkiye’nin bekası! Özellikle bin bir emekle, fedakarlıkla ve bilimsel olarak altı parti tarafından hazırlanan ortak mutabakat metninin içerisinde, ülkemizin sorunlarının tümünün çözüm formülü yer alıyor.

Gelelim Eskişehir’imize… Öyle modern, tüm renklere kucak açan öyle güzel bir şehrimiz var ki, bu şehrin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ben özellikle Eskişehir’in şu özelliğini çok önemli buluyorum: Bizim şehrimizde yaşayan insanlar hangi görüşte olursa olsunlar birbirlerini dinliyor, birbirlerine saygı duyuyorlar. Bizim şehrimizde ayrışma yok, kamplaşma yok; Yunus Emre’nin şehri Eskişehir’de sevgi var, Nasreddin Hoca’nın şehri Eskişehir’de hoşgörü var, Seyyid Battal Gazi’nin şehri Eskişehir’de saygı ve dayanışma var. İşte bizim görevimiz, bu sevgiyi, hoşgörüyü, saygıyı ve dayanışmayı Türkiye’ye anlatmak ve yaymak olacak.

Fakat böylesine hayran olunan şehrimizin birikmiş epey sorunu da var. Bir çırpıda önde gelenleri sıralamak istiyorum. Ölüm yolları olarak tabir edilen Seyitgazi-Kırka-Afyon yolu, Alpu yolu ve Sarıcakaya yolu hala can almaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm problemlerimiz bir hayli birikti. Özellikle deprem felaketinden sonra aklımızı başımıza toplamamız, söz konusu sorunu bir an önce çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Hasan Polatkan Havalimanı ile ilgili endişelerimiz halen devam ediyor. Eskişehir sanayisinin limana bağlanması konusunda yol alınamıyor. Alpu’da kurulması planlanan kömürlü termik santral tehdidi hala ortadan kalkmış değil. Zira Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer alıyor. Termal turizm konusunda verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Çevreyolu sorunu gün geçtikçe büyüyor. Bu ifade ettiklerim dışında kalan o kadar çok sorunumuz daha var ki. Artık Eskişehir, bu sorunları gündeminden tamamen çıkarmalı.

Değerli misafirler, kıymetli basın mensupları…

Konuşmamı sonlandırırken şunu ifade etmek istiyorum: Türkiye’nin sorunlarını biz çözeriz ve hazırız! Eskişehir’in sorunlarını biz çözeriz ve hazırız! Biz inanmış insanlarız, kendimizi Türkiye’ye ve Eskişehir’e adamışız! Gençliğimizden aldığımız enerjiyle de başa çıkamayacağımız hiçbir problem yok evelallah! Zaten Eskişehir’in sokaklarındaydık, bundan sonra daha çok olacağız! Bu inanç ve kararlılıkla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, ülkemin ve Eskişehir’imin hizmetkarı olmak üzere, nice arkadaşım gibi ben de artık bir neferim ve İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adayıyım! Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla yola çıkan diğer aday adayı arkadaşlarımı da yürekte tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Biriz, beraberiz; Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi: Birlikte kazanacağız, tarih yazacağız!

Bu önemli günde, beni yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum…

 

Editör: Mustafa YILDIRIM