Dünyaca ünlü yazara Almanya’da büyük ilgi Dünyaca ünlü yazara Almanya’da büyük ilgi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi fuaye alanında yıl sonu sergisi açan kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları tabloları sergiliyor. Gerçekleştirilen sergi açılışına, atölye katılımcıları ile çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Sergi açılışında konuşan Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Genç, Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışını 2014 yılından beri devam ettirdiğini belirtti. Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı’nı hep birlikte daha ileri götüreceklerini kaydeden Genç, “18 mahallemizde halk merkezlerimiz var. Bu halk merkezlerimizde sizlerin sosyalleşmesi, bir araya gelmesi ve böyle güzel eserler çıkarmanızı hedefliyorduk. Bugün ki sergi de hedeflerimizin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. 53 kursiyerimiz belki daha önce eline fırça, kalem almamıştı ama hocalarımızın da emekleriyle bugün bu eserleri sergiliyorlar. Bu güzel eserler için kendilerine teşekkür ediyorum. Biz, sosyal belediyecilik anlayışını halka karşı değil halkımızla birlikte daha ileriye götüreceğiz. Bir dönem bitti, yeni dönemde kadınlarımızı halk merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Genç ve beraberindekiler, sergi alanını gezdi. Resimleri tek tek inceledi. Kursiyerlerin yaptığı resimler, sergiyi gezenlerden tam not aldı. 4 resim atölyesinden 53 kursiyerinin katıldığı resim sergisinde, 130 adet resim çalışması bulunuyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM