Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki Terörle Mücadele Şehit Gazi Aileleri Derneği'nden hain saldırıya tepki

Eskişehir’de, her sene düzenlenen besleme etkinliğini bu yılda gerçekleştirildi. HACİKO derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, ESESKAMP destek verdi. Gönüllüler, mama ve kasaplardan atık topladı, toplananlar yemler Mamuca göletine taşındı.

50'den fazla  gönüllünün  katıldığı etkinlikte konuşan HACİKO  Eskişehir   Temsilcisi Yaren Ünlü  Eskişehir'de, bir duyarlılık oluşturmak için ESESKAMP ile bir araya geldiklerini hatırlatan Ünlü, "Doğadaki canlıların yaşam haklarına dikkat çekmek için  basın açıklaması yaparak kitlelere mesaj veriyoruz. Bir kez daha bugün Mamuca Göleti’nde bir araya geldik. Çevre dostu olarak çok sayıda hayvansever, ESESKAMP'ın desteğiyle bir araya geldik. Bizim amcacımız doğadaki tüm canlıların, hayvanların yaşam haklarına dikkat çekmek, onların da bizler gibi yaşam haklarının olduğuna dikkat çekmektir. Bizim amacımız bütün hayvanları korumak. Bütün hayvanlara yem sağlamak, yiyecek sağlamak değildir. Ancak biz, toplumsal bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bir toplumsal bilinç oluşturmak istiyoruz. Bu vesileyle bir araya geldik. Mesajımız kamuoyunadır, nettir. Doğadaki canlılar bize emanettir. Bizim onları korumamız, yaşam haklarına dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.