Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanlığı Doktorlar Caddesi girişinde asgari ücret ve emekli maaşı ile ilgili duvar çalışması başlattı.

Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse,  yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kalem kılıçtan keskindir”. “Yazmak, konuşmak” tarihe yön veren eylemlerdir. Bizim için “Kalem” tek başına yazı aracı değil, aynı zamanda sanatı, edebiyatı, ilmi, bilimi, medyayı, siyaseti temsil eden oldukça kuvvetli bir araçtır.

Kuryelerin sorunlarının çözümünü istiyoruz Kuryelerin sorunlarının çözümünü istiyoruz

Ülkemizde kalemler maalesef vatandaşlarımızı manuple etme amacıyla kullanılıyor. Vatandaşın gerçek gündemi, yaşadığı sorunlar, haklarını kullanırken çektiği sıkıntılar yerine sürekli suni gündemler yazılıyor. Bu hengame içerisinde halkın sorunları çözülmediği gibi her geçen gün  yeni dertler baş gösteriyor. Sadece birkaç seçme vatandaşı kameralar önünde dinleyerek halkın sorunları çözülemez. Bakınız insanımız sorunlarını çözebilmek için tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar “Nüfuzlu adam” arayışına girdi. Çok basit bir meselede bile “iş görebilecek tandık, eş, dost” arar hale geldik. Çünkü vatandaşa kulak verilmiyor, sorunları dinlenilmiyor.

Misalen, 2022 yılı içinde en çok konuşulan konu kuşkusuz “Ekonomi”. Bu ana başlık altında en çok konuşulan konulardan biri asgari ücret, emekli ve memur maaşları olmuştur. 2022 yılı içinde asgari ücretlimiz iki kez zam almış olmasına rağmen konu gündemden hiç düşmedi. Çünkü verilen zamlar, oransal olarak nispeten yüksek olsa da asgari ücretlinin, emeklinin, memurun refahında azalmaya yol açtı.

Komisyonlar toplanır. İşçiyi, memuru, emekliyi temsil edenler lüks makam araçlarından inerek toplantıya katılırlar. Birkaç toplantı yapılır, son söz söylenir. Geçtiğimiz yıllarda 5-6 ayda eriyen maaşlar açıklanırken, şimdilerde ise 1-2 ayda eriyecek olan “Yeni Asgari Ücret” açıklanır. Sonra tüm taraflar zafer açıklaması yapar. Ancak asgari ücret, emekli maaşı konuşulmaya devam eder. Ülke gündeminden, kahvehane masalarından, namaz arası cami çay ocakları sohbetlerinden, fabrikalarda işçi muhabbetlerinden, evlerde mutfak işlerinden hiç düşmez.

Biz bunun için buradayız. Sizlerin sesi olmak adına buradayız. Asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşları hakkındaki görüşlerinizi almak için buradayız. Daha önce dertlerinizi, hayallerinizi yazdınız. Sizleri dinlemeye devam edeceğiz. Sesiniz olmaya devam edeceğiz. Partiniz, düşünceniz ne olursa olsun, Sizi dinlemeye hazırız. Çünkü hepimiz bu güzel Ülkenin bir ferdiyiz. Siz yazın. Yazı güçlüdür.

Basın açıklamamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, hepinize hayırlı günler dilerim.”