Evlatlarımızın üniversite hayalleri çalınmasın! Evlatlarımızın üniversite hayalleri çalınmasın!

Jale Nur Süllü, sıfırı tüketen, halka söyleyecek bir şeyi kalmayanların   Recep Tayyip Erdoğan’ın merkezi yönetimle yerel yönetimlerin aynı olmaması halinde, şehirlerin yatırım almayacağına yönelik söylemiyleyeni oy devşirme yönteminin,vatandaş karşılık bulmadığını belirterek Eskişehirlilerin ise bu tehditlere asla boyun eğmeyeceğini vurguladı. “Eskişehir’i bilmeyenler, Eskişehirlileri hiç tanımayanlar şehrimizi ve değerlerini kötüleyerek oy alabileceklerini sanıyorlar. Tüm Türkiye’de örnek gösterilen belediyecilik anlayışımızla dönüşen gururduyduğumuzEskişehir’de huzurlu ve mutlu yaşıyoruz.Eskişehirliler, 22 yıldır merkezi yönetim olarak hiçbir soruna çözüm getirmediğinizi biliyor ve size güvenmiyor; dolayısıyla, Eskişehirlileri kandıramazsınız” diyen Süllü açıklamasına devam etti.

KEŞKE ÇEVRE YOLU MÜJDESİ VERSEYDİ

Yıllardır Eskişehirlilerin beklediği çevre yolu sorunun çözülmediğini söyleyen Süllü, “Altyapı ve Ulaştırma Bakanına defalarca verdiğim soru önergelerinde Kuzey Çevre Yolu diye bir projenin olmadığı, Güney Çevre Yolunun yatırım programında olmadığı cevabını alıyoruz. Bakan Albayrakkalkmış trafiğin çözülmesi gerektiğini söylüyor. AKP’li tüm belediyelerde trafik sorunu çözüldü de muhalefet partilerinin yönettiği şehirlerde misorun yaşanıyor? Yıllarca Gökçek’in yönettiği Ankara’da batçıklarla mı çözüldü trafik?” sorularını yöneltti.

Jale Nur Süllü, şehrin yaşanabilecek kaliteli yaşamını sağlayacak imkanların sağlanması ileyüzlerce, belki binlerce beyaz yakalının şehre geleceğini iddia eden Bakan Bayraktar’a şu sözlerle tepki gösterdi:“Gelecek kurma umudunu göremeyen gençlerin, profesyonellerinülkemizi terketmesinde, liselilerin bile yurt dışına gitmenin hayalikurmasından sorumlu olan, giderlerse gitsinler diyenin bakanı çıkıp Eskişehir’in yaşanabilirliğini sorgulayıp şehrimizi küçümseyemez. Küresel Gelişmişlik Endeksinde Eskişehir Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinde en üst sıralarda yer aldığı gibi,biz Eskişehirliler de gurur duyduğumuz şehrimiz için,oy uğruna gerçek dışı nitelemeleri hadsizlik olarak görürüz.”

AHKAM KESECEĞİNE KEŞKE KAYMAZ’A, SAKARI VADİSİ’NE GİTSEYDİ

AKP adayına oy toplama derdine düşmek yerine, Bakan Bayrak’ın gelmişken Kaymaz ve Sakarı Vadisine gitmesi gerektiğini söyleyenSüllü,“Erzincan İliç’te Anagold’un işlettiği altın madeninde kapasite fazlası üretim ve denetimsizlik nedeniyle 200 metre üzerine çıkan yığın liç sahasının yıkılması ile 8 maden işçimize hala ulaşılamazken Sayın Bakan,kulağına fısıldananlarla bilmediği konularda ahkam keseceğine keşke,Kaymaz’da 3. Kapasite artışına izin verdikleri altın madeninidenetleseydi. Seçim öncesi Eskişehirlilerin tepkisiyleÇED sürecini erteledikleri altın madeninin muhteşem Sakarı Vadisinde nelere yol açabileceğini görmek için yanına geçmiş dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’i, hatta AKP adayını da alıp gitseydi. Belki,o zaman adayın da çevremizi, doğamızı, sağlımızı etkileyecek madenlerle ilgili ne düşündüğünü öğrenmiş olurduk” açıklamasıyla sözlerine şöyle devam etti:“Gerçek olmayan söylemler, vaatler, tehditlerle gelirler geçerler seçim kazandırma çabaları işe yaramaz. Bizim Şehrimiz Kıymetlidir, Eskişehir’imizin doğasını, ormanını, suyunu da koruruz, huzurunu da mutluluğunu da. Benim hemşerilerim, sorunların çözümünde kime güveneceklerini de bilir, Eskişehir’e yakışmayanı da Düne güvendikleri gibi, yarınlarda da kime inanacaklarını bilir, gereken cevabı sandıkta verir.”

Editör: Mustafa YILDIRIM