Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü personelinin katılımıyla düzenlenen ve 2022 yılı ikinci altı aylık çalışmalarını kapsayan hizmet içi eğitim programı Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi.

      Büyükşehir Belediyesinin daire başkanlıklarının faaliyet alanları hakkında personeli bilgilendirme, kişisel gelişim ve motivasyonu arttırma amacıyla düzenlenen eğitimlerde, “İnsan kaynakları, yazı işleri, sağlık, zabıta, çevre, sosyal, kent tarihi, bilgi işlem, mali hizmetler, kültür, hukuk, itfaiye, sivil savunma ve afet görevleri” konuları ele alındı.

     Eğitim programında ilgili birimlerin daire başkanları detaylı birer sunum yaparak faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı. Program kapsamında itfaiye ve sivil savunma konularında ise uygulamalı eğitim de gerçekleştirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirilen programın kapanış bölümünde itfaiyenin çalışma prensipleri anlatılırken, uzman itfaiye görevlileri tarafından teorik ve pratik yangın söndürme ve müdahalede bulunma eğitimleri de verildi.

Editör: Mustafa YILDIRIM