"Cumhuriyet Halk Partisindeki değişim, gayet demokratik bir şekilde gerçekleşmiş; tabanda ve seçmen kitlesinde de belli bir heyecan ve umut yaratmıştır. Lakin! Bir kez değişim lafı edildi diye, yerli yersiz isim değişikliğine gidilecek olursa yerel seçimlerden hezimetle çıkılması da muhtemeldir.

Bu sebeple yeni seçilen genel başkan Sn Özgür Özel, başarısı tescillenmiş ve ikame edilmesi çok zor olan kişileri, yeniden aday göstererek; mevcut belediyeleri koruyup ve hatta kazanımları artırarak, yerel seçimlerden başarıyla çıkmak zorundadır. Bu nedenle önümüzdeki yerel seçimler Sn Özgür Özel’in de en büyük sınavı olacaktır.

Büyükşehir adaylıklarıyla ilgili yapmış olduğu açıklama, durumu tam olarak idrak edememiş ya da eksik tarif etmiş olduğunu göstermektedir; zira başarılı olarak nitedeliği 3 Büyükşehir arasında Eskişehir’i saymamış olması, büyük eksiklik ya da acemiliktir. Öncelikle Ankara ve İstanbul belediye başkanları, henüz birer dönem seçilmişlerdir. Buna mukabil Eskişehir’de Sn Yılmaz Büyükerşen, tam 5 dönem üst üste seçilerek, rekor bir başarı grafiği çizmekte ve bugün hala rakipsiz kabul edilmektedir.

Eğer CHP, Eskişehir’de intihar etmek istemiyorsa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak, derhal Sn Yılmaz Büyükerşen’i açıklamak zorundadır. Aksi halde ortaya çıkacak herhangi bir başarısızlık ve yenilgi durumunda, tarihe ve Eskişehir’lilere, bunun hesabını asla veremeyecektir."

 

MHP Tepebaşı'ndan sağlık çalışanlarına ziyaret MHP Tepebaşı'ndan sağlık çalışanlarına ziyaret