Tepebaşı Belediyesi, dünyanın en büyük çevre ekinliklerinden birisi olarak öne çıkan Dünya Saati etkinliğine her yıl olduğu gibi destek olmayı sürdürüyor.

İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla “Dünya Saati’nde Kayıplarımızı Anıyoruz” sloganı ile 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası'nın aydınlatmaları bir saat süreyle kapatılacak.  #Yeşilİyileşme çağrısı ile yapılacak etkinliğe yüzlerce kentten katılım sağlanacak.

Dünya Saati

Yüzlerce kentte, milyonlarca insanın bir saatliğine ışıklarını kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği etkinlik, 2007 yılında Avustralya'da başlamıştı. WWF-Türkiye'nin organizasyonunda gerçekleşen Türkiye'deki Dünya Saati etkinliğine Tepebaşı Belediyesi her yıl kurumsal olarak katılım sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi, çevreye ve insan sağlığına karşı duyarlı uygulamaları ve ürettiği projelerle gösterdiği önderliğini, bu uygulamada da devam ettirerek, WWF'nin yürüttüğü etkinliğe katılan ilk belediyeler arasında yer alıyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM