Yetiştirdiği başarılı sporcularla ülkemizi ve şehrimizi gururla temsil eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, kadın futbolunda da önemli bir marka olma yolunda ilerliyor.

3. Lig 9. Grupta yer alan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, ligin ilk maçında sahasında Afyonkarahisar Anadolu Gücü’nü ağırladı.

Osmangazi Spor Sahası’nda oynanan karşılaşmayı Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda Eskişehirli futbolsever de takip etti.

Karşılaşmaya Esra Yarım, Büşra Akduman,  İrem Talaz, Nurşen Turan, Zehra Okur, Sıla Uyar, Esma Nur Çelik, Kader Polat, Elvan Nur Yarım, Yağmur Özbay ve Rabia Tiryaki 11’i ile başlayan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, maçta etkili bir futbol ortaya koydu.

Rakibine oynadığı futbolla büyük baskı kuran Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı güzel oyununu 4 golle süsledi. Temposu yüksek maçta Afyonkarahisar Anadolu Gücü de hanesine tek gol yazdırırken, karşılaşma  Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün 4-1 üstünlüğü ile sona erdi. Maç sonunda skorbord önünde galibiyet pozu verilirken, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen takımı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

   TFF Kadınlar 3. Liginde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar play-off maçlarında yer alma hakkını elde edecek. Gruplarında normal sezonu ilk sırada tamamlayan takımlar seri başı olarak ‘play-off’lara katılacak. Play-off’lar sonucunda toplam 5 takım 2023-2024 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde yer alma hakkını elde edecek.

 

 

 

Editör: Mustafa YILDIRIM