Türkiye’de en çok tüketilen ürünler arasında yer alan kahve, kültüründe önemli bir parçasıdır. Bu nedenle kahvenin son tüketiciye ulaşana kadar geçen sürede tazeliğini koruması, firmalar için oldukça önemlidir. Taze kahve, paketinin açıldığı andan itibaren has koku ve aromasını tüketiciye sunar. Bu nedenle kahvelerin doğru kahve paketleme makinası ile paketlenmesi işletmelerin üzerinde durması gereken bir konudur.

Harkom tarafından ürünlerin özelliklerine göre hazırlanan paketleme makinaları en güvenli ve pratik çözümü sunmaktadır. Pirinç paketleme makinası ya da kahve paketleme makinası ile işletmelerin ürünlerini paketleyerek tüketicilere sunması tazeliğin koruma altına alınmasını sağlar.

MediaMarkt’tan yeni evlenecek çiftlere kampanya MediaMarkt’tan yeni evlenecek çiftlere kampanya

Harkom Kahve Paketleme Makinası Çeşitleri Neler?

Kahveler; toz, granül, öğütülmüş ya da çekirdek olarak satın alınabilmektedir. Standart bir pirinç paketleme makinasında sadece pirinçlerin boyutları değişkenlik gösterse de kahve paketleme söz konusu olduğunda farklı formlar bulunmaktadır. Bu nedenle de Harkom paketleme ürünlerinde farklı formlara ve beklentilere göre özel çeşitler vardır. Harkom kahve paket makineleri çeşitleri şöyle;

●       SA-DP Doypack Paketleme Makinesi

●       SA-S Yarı Otomatik Çuval Dolum Paketleme Makinesi

●       BM-XL Lineer Terazili Paketleme Makinesi

●       SA-A Yarı Otomatik Vidalı Toz Dolum Makinesi

Her bir kahve paketleme makinasının kendine has özellikleri bulunmaktadır. Böylece işletmeler yaptıkları paketleme özelliklerine göre en iyi modeli tercih ederek uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım ede edebilir.

Kahve Paketleme Nasıl Yapılır?

Pirinç paketleme makinasında istenilen gramajdaki ürün, istenilen paketler içerisine yerleştirilerek kapatılır. Kahve paketlemede de benzer bir durum vardır.

Kahve dolumlarında Harkom ürünlerinde özel çelik paslanmaz maddeler kullanılır. Böylece ürün ile temas halinde herhangi bir koku, iz ya da formda bozulmalar yaşanmaz. Kahve paketleme makinalarında ürün tedarik ve paket bölümü vardır. Zipli, hazır yastık ve doypack gibi paketler içerisine doldurulabilen kahve, makinede önceden belirlenir. Ardından ürün akışı ve paketleme sistemi çalıştırılarak kahve paketlemesine başlanabilir. Harkom kahve paketleme ürünlerinde piyasadaki tüm beklentileri karşılayabilecek çeşitlilik bulunmaktadır. Çuval dolum gibi büyük ölçekli paketlerin yanı sıra granül kahve gibi tek kullanımlık gramajlarda da paketleme yapılabilmektedir.

Kahve Paketlemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve paketlemede özellikle düşük gramajlı ürünlerde hassas bir tartım yapılmalı ve kayıp yaşanmamalıdır. Müşteri şikayetlerinin oluşmaması adına doğru makina ve ekipman ile çalışılması gerekmektedir. Harkom ürünlerinde yüksek kalite ve standartlar tüm bu sorunların önlenmesini ve doğru yöntem ile paketleme yapılmasını sağlar.

Editör: Mustafa YILDIRIM