Çalışmaların yoğun şekilde devam ettiği havuz, yeni yılda yenilenen yüzü ile Eskişehirlilere hizmet vermeye devam edecek.

 2012 yılında hizmete açılan ve açıldığı günden bu yana on binlerce sporcuya ve Eskişehirliye hizmet veren Kentpark Kapalı Yüzme Havuzunda son yılların en büyük tadilat çalışması devam ediyor.

Tadilat nedeniyle kapalı tutulan, lisanslı yüzücülerin yanı sıra yılda 6 bin Eskişehirliye hizmet veren havuzda, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

Çalışmalar kapsamında bir dizi yenilik ve değişim yapıldığını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi yetkilileri, “Havuzumuzda son yılların en kapsamlı tadilatına devam ediyoruz. Eskişehirlilere daha yüksek kalitede hizmet verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Yapılan tadilatla, havuz zemini dâhil olmak üzere ıslak hacimlerin tüm derzlerinin yenilenmesi, fayanslarının tamiri ve yalıtım işlemleri tamamlandı. Tesisteki seyirci tribünleri yenilendi. Antrenör soyunma odaları, personel çalışma alanlarıyla ilgili iç mekân düzenlemeleri yapılarak personel için yeni bir yaşam alanı ortaya çıkarıldı. Zemin katta yüzme ve kano branşı sporcuları için kara antrenmanı yapabilecekleri fitness alanı, arşiv odası ile bir de depo oluşturuldu. Ayrıca havuzun 2012 yılından beri kullanılan ve ömrü dolan ısıtma kazanlarından birinin değişimi yapılarak, ortam ve havuz suyunun ısısını sabit tutacak olan sistemin yenilenmesi gerçekleştiriliyor. Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu yeni yıl ile birlikte, yenilenmiş haliyle Eskişehir halkına yaraşır şekilde hizmet vermeye devam edecek. Bu süreçte sabır gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.” dediler.

Editör: Mustafa YILDIRIM