Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ESMEK tarafından Kentpark içerisinde oluşturulan Sosyal Kütüphane hizmete girmeye hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Genel Sekreter Ayşe Ünlüce ve Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, Sosyal Kütüphaneyi yerinde inceleyerek Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’dan bilgi aldı.

Dünya şampiyonasında  kalbimiz su altında atacak   Dünya şampiyonasında kalbimiz su altında atacak  

Kütüphane içerisinde inceleme yapan Büyükerşen, ders çalışma alanlarının yanı sıra sosyal etkinliklerin yapılacağı alanları da yerinde gördü. Ziyaret sonunda Sosyal Kütüphane sorumlusu Oğuzhan Sinan Yıldırım, Büyükerşen’in yazdığı, akademik yaşamının önemli eserlerinden ve günümüzde sayıca çok az bulunan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisitarafından 1975 yılından yayımlanan “Makroekonomi” adlı kitabını hediye etti.

-SOSYAL KÜTÜPHANE-

 “ Yeni nesil bir okuma, çalışma, üretme sergi alanı”

Şehirdeki kütüphanelerin yetersizliği sebebiyle gençlerin ders çalışma alanı ve kutu oyunlarıyla vakit geçirecekleri, atölye çalışmaları yapacakları alanlara sahip olan Sosyal Kütüphane, gençler için önemli bir merkez olacak. Kütüphanede öğrencilere ücretsiz wifi hizmeti sağlanacak. KPSS, üniversite hazırlık ve lise öğrencilerinin ders çalışacakları alanlar ileçok çeşitli kitap içeriğine sahip olan Sosyal Kütüphane öğrenci kulüpleri, sivil toplum kuruluşları ileplatformlar etkinliklerini ve toplantılarını yapmak üzere de hizmet verecek.