Odunpazarı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı.

CHP’li ve AK Partili kadın meclis üyeleri, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının 88’inci yıldönümü nedeniyle “Eşit temsiliyet istiyoruz” dövizleriyle siyasette kadının önemine dikkat çekti.

 

Daha sonra partisinden milletvekili aday adayı olmak için CHP Meclis Üyeliği görevinden istifa eden Kadir Kodak, 2019 yerel seçimlerinden sonra birlikte çalıştığı CHP’li, AK Partili ve MHP’li meclis üyelerine teşekkür etti.   Kodak, konuşmasının ardından istifa dilekçesini Başkan Kurt’a teslim etti.

İYİ Parti ve Saadet Partili kadınlardan ortak mesaj İYİ Parti ve Saadet Partili kadınlardan ortak mesaj

Odunpazarı Belediyesi 2022 yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı 22’nci Birleşim 1’inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

7 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, 5 gündem maddesi oy birliği, 2 gündem maddesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. 2022 yılının son meclis toplantısında öne çıkan gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edilen, 71 Evler Mahalleleri güneyi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar Komisyonu Raporu oldu.

Meclis toplantısında Türkiye’de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı veren yasanın kabulünün 88’inci yıl dönümü nedeniyle meclis üyeleri, “Eşit Temsil İstiyoruz” yazılı döviz açtılar.  Meclis üyelerinin bu eylemini destekleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bugün 5 Aralık, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği gün. Umarım önümüzdeki seçimlerde yüzde 50-50 ve fermuar sistemini kabul ederek adaylarımızı belirleriz” dedi.