KUR-DER, yardım çalışmalarına Ramazan ayında hız verdi. İçinde gıda, giyim, hijyen malzemeleri ve tıbbi malzemeler bulunan 3 TIR’ı Gazze'deki ihtiyaç sahiplerinin yaşam koşullarını iyileştirmesi ve onlara umut olması amacıyla gönderen KUR-DER'in Gazze'ye yardım eli uzatması, bölgedeki insani krize karşı önemli bir adım oldu. Yardım tırlarının Gazze'ye ulaşarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı bilgisi de paylaşıldı.

Eskişehir merkezli faaliyet gösteren Yunak ilçesinde Yunak Çeltik Kurduşağı ve Çevre Köyleri Derneği (KUR-DER), Ramazan ayında Gazze'ye umut ışığı oldu. 

LÖSEV Fayda gönüllüleri Eskişehir’de yürüdü LÖSEV Fayda gönüllüleri Eskişehir’de yürüdü

Dernek, hayırsever üyelerin katkılarıyla üç tır dolusu yardım malzemesini bölgeye ulaştırdı.Dernek Başkanı Hüseyin Acar, yaptığı açıklamada, Gazze'deki zorlu koşulları görmezden gelemeyeceklerini ve bu yardımla bölgedeki kardeşlerine destek olmak istediklerini vurguladı. Acar, Ramazan ayının paylaşma ve yardımlaşma ayı olduğunu belirterek, "Buradan Gazze'ye uzanan bir sevgi ve dayanışma köprüsü kurduk. Yardım kampanyamıza katkıda bulunan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde daha nice hayırlı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM