2014 yılında kapılarını açan, Türkiye’de bulunan sekiz önemli kule ve tarihi yapılardan izler taşıyan, mimarisi ve özgün iç mekan tasarımları ile bir ilk olan Masal Şatosu, 10. yaşını renkli görüntüler eşliğinde kutladı.

Minik konuklarına masal canlandırma yolculukları yaşatan, masal kahramanları ile çocukları masal seanslarında buluşturan ve düzenlediği atölyelerin yanı sıra, şenlikler ve konserlerle 7’den 70’e çocuk ruhunu taşıyan herkesin sevgilisi olan Masal Şatosu, açıldığı 9 Mart 2014 tarihinden bu yana 4 milyon 34 bin 648 ziyaretçi ağırladı.

Gerçekleştirdiği 982 atölye ve etkinlikte 197 bin 203 katılımcıya, düzenlediği “Şatoda Müzik” başlıklı 61 konser ile 10 bin 292 izleyiciye ulaşan Masal Şatosu’nun 10. yaş kutlamasına Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de katıldı.

10. yıl etkinlikleri kapsamında maskotlu bando gösterisi, çocuklara çeşitli hediyeler ve ikramların sunulmasının yanı sıra Şatoda Müzik 10. Yıl Konseri Eskişehirliler ile buluştu.

Birlikte yöneteceksek birlikte karar vermemiz lazım Birlikte yöneteceksek birlikte karar vermemiz lazım

10. Yıl Konseri öncesi izleyicilere Masal Şatosu’nun kurulma sürecini aktaran Başkan Büyükerşen, hayallerin insan için önemli yaşam kaynaklarından biri olduğunu belirterek çocuklardan büyüklere herkesin hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini belirtti. Masal Şatosu’nun 10 yıldır çok önemli çalışmalara imza attığını belirten Büyükerşen, kendilerine her zaman destek olan Eskişehirliler ile ilkleri başardıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından “Şatoda Müzik 10. Yıl Konseri” ile etkinlikler tamamlandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM