Parmak Sucuk Kastamonu’dan Alınır Parmak Sucuk Kastamonu’dan Alınır

Evin seramiklerini değiştireceksiniz. Hazır tadilata başlamışken bir çok alanı değiştirelim diyorsunuz. Banyo, antre,holler,mutfak ve belki de balkonun seramiklerini değiştirmek istiyorsunuz.Peki bu alanlara mat mı parlak seramik mi kullanmalısınız ?
Evin seramiklerini değiştirirken en başta önceliğimiz güvenlik olmalıdır. Güvenliği ön planda tutarak hangi bölgeye nasıl seramik döşeyeceğimize bir bakalım.

Banyo: Banyo ıslak bir mekan olduğu için banyonun yerleri ve duş alanının içi mat veya daha iyisi kaymaz seramikle döşenmelidir. Mat seramikler genelde R9 kaymazlık değerine zaten sahiptir. Yani genel anlamda banyo yerleri için yeterli kaymazlıktadır. Ancak duş içi için R10-R11 ve R12 kaymazlık değerinde seramikler de bulunur. Duş içine biraz daha kaymaz bir ürün almanızı öneririz. Aynen havuz kenarına döşenen seramikler gibi.

Banyome'de satılan Aquanit Duş Karoları R10 kaymazlığa sahiptir.Ayrıca Kütahya Seramik ürünlerinde de kaymaz seramikler mevcuttur.

Duvarları ise zevkinize göre parlak seramikle döşeyebilirsiniz. Duvarlara yere döşediğiniz mat seramik ile devam da edebilirsiniz bu size kalmış. Ya da duvarlar farklı bir model ve renk ile de döşenebilir.

Antre ve holler, özellikle antre çekici olması istenen bir alandır. Bu sebeple parlak seramikle döşenebilir. Gene de bu alanlar su ile temizlendiğinde kayma riski olacaktır.Dikkatli olmanızda fayda vardır. Mutfak da aynen antre gibi genelde kuru bir alan olduğundan parlak seramikle döşenebilir.

Gelelim balkon ve teraslara. Açık balkonları ve terasları mat seramikle döşemeniz gene güvenlik açısından iyi olacaktır. Çünkü Türk kültüründe balkonlar ve teraslar sürekli yıkanır temizlenir. Ancak balkon kapalıysa gene parlak seramik kullanabilirsiniz.

Bunların dışında bahçeli evi olan takipçilerimize dış alana mutlaka mat, hatta kaymaz bir seramik döşemelerini öneririz. Özellikle dış alana alacağınız seramik granit-seramik olmalıdır, yer karosu olmamalıdır. Çünkü sürekli yağmur yiyecek olan seramiğin şişmemesi gerekir.

Ve son olarak garajı olan takipçilerimiz. Arabanızı park ettiğiniz bir garajınız varsa mutlaka 20mm kalınlığında seramikler kullanmalısınız. Bahçenizde kullanacağınız seramiğin de 20mm olması daha uygun olur. Bu seramikler normal seramiğe göre çok daha dayanıklıdır ve aracınızı üzerine bile park etseniz kırılmazlar.