10 Exciting And Fun Things To Do In Istanbul With Family 10 Exciting And Fun Things To Do In Istanbul With Family

Tepebaşı Belediyesi, duyarlı vatandaşların desteklerini Eskişehir’e kazanım olarak sunmaya devam ederken, Özöğüt ailesi tarafından inşaat giderleri karşılanan Metin Özöğüt Yaşam Merkezi de faaliyetlerine devam ediyor.

Yaşamını merkezde sürdüren deneyimli vatandaşlar, günlerini keyifli, sağlıklı ve huzurlu biçimde geçiriyor.  2 kişilik odalardan oluşan ve 72 kişilik yatak kapasitesi ile hizmet veren tesiste 33 metrekarelik özel bakım odası yer alıyor. Bodrum, zemin ve birinci kattan oluşan merkez; mutfak, çamaşırhane, soğuk hava deposu, sığınak, çok amaçlı salon, yemek salonu, dinlenme ve TV salonu, fizyoterapi salonu, sağlık atölyesi, doktor odası, revir gibi alanları ile misafirlerine hizmet sağlıyor. 72 yatak kapasitesine sahip olan ve toplam 4 bin 684 metrekare inşaat alanı üzerinde oluşturulan merkezde kalan vatandaşlar da Özöğüt ailesine, merkezin iç donanımının oluşturulmasına destek veren yardımseverlere ve Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.

Merkezde deneyimli vatandaşların sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için günlük muayeneleri, ilaç takipleri ve sağlık kontrolleri yapılıyor. Ayrıca merkez sakinlerinin ş-ihtiyaçları doğrultusunda fizyoterapist eşliğinde bedensel yaşlanmaları önleyici bireysel ve grup egzersizleri de yapılıyor. Aynı zamanda da mental durumlarındaki yaşlanma etkilerini en aza indirmek için uzmanlar tarafından bireysel ve grup çalışmaları uygulanıyor. Merkezden yararlanan deneyimli vatandaşların düzenli beslenmelerini sağlamak amacıyla diyetisyen kontrolünde 3 ana öğün yemek hizmeti bulunuyor.

Başkan Ataç: Büyüklerimiz başımızın tacı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da merkezde verilen hizmetin önemine dikkat çekerken, “Hayatlarında edindikleri deneyimler ile bizler için büyük değer olan büyüklerimizi memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Elleri öpülesi büyüklerimizin her zaman yanında olacağız. Onların hayat tecrübeleri bizler için oldukça önemli. Büyüklerimiz başımızın tacı. Onları rahat ettirmek için tüm çabamız ile çalışmaya devam edeceğiz. Metin Özöğüt Yaşam Merkezimiz de pırlanta gibi bir tesis olarak üst kalitede hizmet veriyor, bizim yüz akımız. Bu güzel merkezin hayata geçmesinde verdikleri desteklerden dolayı Özöğüt ailesine de şükranlarımı sunuyorum. Büyüklerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Allah onları başımızdan eksik etmesin, birlikte nice güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

Merkezde kalan vatandaşlar ve aileleri de Özöğüt ailesine ve Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor. Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan Metin Özöğüt Yaşam Merkezi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından Tepebaşı Belediyesi’ne ulaşabiliyor.