CHP Ankara’daki emekli mitingine çağrı yaptı CHP Ankara’daki emekli mitingine çağrı yaptı


Eskişehir’i yönetenler ile muhataplarına yönelik vatandaşlardan gelecek talep, beklenti ve önerileri ileteceklerini söyleyen İyi Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, ilçe binasında basın açıklaması düzenledi. 
“Millet bahçesini isteyenler yeni kafe, büfe isteyenlerdir”
Geçtiğimiz hafta AKP İl Başkanı Gürhan Albayrak’ın Millet Bahçesi ziyareti ve söylemlerine yönelik konuşan Gürol Yer, “Sayın AKP İl Başkanı özel mülk ticari ve sosyal bir alan durumuna gelen Millet Bahçesine giderek bakımsızlığı tepkilerini bastırmak için vatandaşlarla fotolar çektirmiş bu esnada insanlarımızın ısrarla ikinci bir Millet Bahçesi istediklerini belirtmiştir. Sayın Başkana buradan seslenelim bizce bu Millet Bahçesini isteyenler oralara yeni otoparklar, yeni kafeler, büfeler açın ve bize verin diyenlerdir. Eskişehir yeşil alan ve park olarak Türkiye’de kişi başı yeşil alan 8 metre kare iken bu Eskişehir’de yaklaşık 14 metrekaredir.” dedi. 
“Ülkeyi ağaçlandırmak için yol araştırın”
İl Başkanı Gürhan Albayrak’a tavsiyede bulunan Gürol Yer, “Sayın İl Başkanı bu konuya bu kadar ilgiliyse tavsiyemiz ormanlaşma oranında ülke ortalamasında yüzde 29 ile çok kıraç olan şehir coğrafyamızı daha hızlı ve yaygın bir ağaçlandırmak için yol araştırmalarıdır.” ifadelerinde bulundu.  
“Siz unuttunuz, biz hatırlatalım”
Seçim sürecinde AKP Büyükşehir Başkan adayının ‘belediyeyi alırsak hemen çözeriz” dediği, bürokrasiye takılmış çözüm bekleyen sorunlara yönelik de konuşan Gürol Yer, “İlçe yollarımızda havalar düzelmesine rağmen bir hareket yok. Kaza riskleri, olumsuzluklar devam etmekte. Çevre ve şehircilik bakanlığında bekleyen Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri dosyasına bir bakın 85 hak sahibi esnafımız ve bölge esnafı ile yanlarında çalışanlar mağduriyet içinde verdiğiniz sözlerin yerine getirilmesini bekliyorlar. Ankara-İzmir yüksek hızlı tren projesinden net bir gol yedik ve güzergâh dışı bırakıldık. Bununla ilgili 3 milletvekilinizle bir şeyler yapsanız nasıl olur acaba. Küçük sanayi dönüşüm dosyası Çevre Bakanlığında hatırlatalım. Eski vergi daireleri alanı siz unuttunuz ama biz hatırlatalım diyoruz.” şeklinde konuştu.  
“Eskişehirlilerin parası Ankara kulübüne gitmeye devam ediyor”
YHT Tepebaşı çıkışında bulunan otoparkın Ankara kulübüne tahsis edilmesini de tekrar hatırlatan Gürol Yer, “Süreçte siyasi iktidarın temsilcileri konuyu takip edeceklerini söylemişlerdi. Takip devam ediyor ki anlaşılan hala Eskişehirlilerin paraları Ankara kulübüne gitmeye devam ediyor. Demek ki ya bürokratlardan randevu alıp görüşemediler ya da bürokratları ikna edemediler.” diyerek tepkisini dile getirdi. 
“Kendilerini mağdur eden uygulamayı savunuyor”
Eskişehir Demirspor Kulüp Başkanının otopark konusuna yönelik yaptığı açıklamayı değerlendiren Gürol Yer, “Bahsettiğimiz konuda sürecin bir ihale ile yapıldığını Ankara kulübünün kazandığını yani sanki kendilerini mağdur eden uygulamayı savunur bir yön çizmiştir. Bu çok garipsenecek bir durumdur. Eskişehir Demirspor tarihinin en başarısız dönemini yaşarken bir alt lig olan yerel amatör kümeye dönemlerinde düşmüşken Sayın kulüp başkanının ne demek istediği, kime ne mesaj verdiği ya da kimin yanında durduğunu biz tespit edemedik. Düne kadar ekranlarda şehir, kurumlar bize sahip çıkmıyor diyen bizzat kendisidir. Eskişehir Demirspor anlaşılan o ki bu düşünceyle dümeni ve kaptanı olmayan bir denizde gitmektedir.” ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM