Ayşe Ünlüce nöbetçi eczaneleri ziyaret etti Ayşe Ünlüce nöbetçi eczaneleri ziyaret etti

CHP İl Başkanı Av. Talat Yalaz, “Üç günlük milli yas ilan edilmesini talep ettik. Suudi Arabistan Kralı için üç gün yas ilan edenler, bayrakları yarıya indirenler oralı olmadılar. Cumhurbaşkanı yetkisini kullanarak yas ilan etmedi, yası milletimiz kendi ilan etti.” açıklamasını yaptı. 
“TBMM’nin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdik”
Geçtiğimiz günlerde 12 şehit verdiğimiz saldırıyı kınamak için TBMM Genel Kurulu’nda okunan ortak bildiriye CHP’nin imza atmaması üzerine AKP ve MHP taraflarından tepkiler gelmişti. Konuya yönelik konuşan CHP İl Başkanı Av. Talat Yalaz, “Aynı operasyon bölgesinde iki gece içerisinde 12 şehit vermemiz hepimizi derin bir endişeye sürükledi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, askerlerimizin güvenliği için ilk andan itibaren TBMM’nin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdik. Meclisimizin derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanının Gazi Meclis’e gelerek milletvekillerini bilgilendirmesi gerektiğini söyledik. Askerlerimizi tehlikeye atacak bir güvenlik zafiyeti olup olmadığını, askerlerimizin can güvenliğini ilgilendiren kararların doğru bir şekilde alınıp alınmadığını takip etmek en önemli sorumluluğumuzdur.” şeklinde konuştu. 
“Cenazeleri mitinge çevirenlerin arkasına dizilmeyeceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi olarak A4 kağıdına yerleştirdikleri 2 paragraftan ibaret metne değil, terörü lanetleyen, şehitlerin aziz hatırasına sahip çıkan ve sorumluları göreve çağıran bildiriye imza attıklarını dile getiren Yalaz, “Bizler, terör örgütleriyle müzakere masasına oturanlarla, ‘Birkaç Mehmet öldü diye Meclis’i mi toplayacağız’ diyenlerle, siyasi çıkarları için bölücü terör örgütünün liderinin mektubunu devletin kanalında okutanlarla, Meclis kürsüsünde ‘Eyalet, özerklik ve federasyon tartışılmalı’ diyenleri yerli ve milli ilan edenlerle hizalanmayacağız. Bizler, şehit cenazelerinde cenaze sahiplerine saygısızlık yapanların, siyasi militanlarıyla tehlikeli provokasyonlara girişenlerin, bir eli bayrağa sarılı tabutun üstündeyken diğer elinde mikrofonla cenazeyi mitinge çevirmeye kalkanların arkasına dizilmeyeceğiz.” dedi. 
“Bu düzene artık yeter diyoruz!”
Hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine artık yeter diyeceğiz diyen Yalaz, “Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine, terörden medet umanlara, terörden beslenenlere, milletin acılarını siyasetine malzeme eden kötülüğe, fakir fukaranın şehit olduğu, iktidar sahiplerinin zengin olduğu düzene artık yeter diyoruz!” ifadelerini kullandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM