MİLLİ MAÇ ESKİŞEHİR'DE AMA TRİBÜNDE ESKİŞEHİR'E YER YOK!

Murat Diri'nin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Anadolu 3 puanı tek golle aldı Anadolu 3 puanı tek golle aldı

Bilindiği üzere 8 Eylül Cuma günü şehrimizde Türkiye Ermenistan milli maçı oynanacak. Daha önceki yıllarda milli takımımızı şehrimize yakışır şekilde desteklemiştik. Zira Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığı zamanında Eskişehirspor tribünleri için ve Eskişehir halkı için bilet satışı yapılmış şehrimizden birçok gönüldaşımız bilet alarak stadyuma girmişti ve tüm Türkiye'nin takdir ettiği bir destekte bulunmuştuk. Ancak geldiğimiz noktada üzülerek görmekteyiz ki TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi böyle bir düşüncede olmamıştır. Milli takıma en iyi ev sahipliği yapan ve en iyi desteği veren Eskişehir’e milli maç verip Eskişehir halkının bilet alamaması, sponsorlara bilet dağıtılması, Türk futbolunu yönetenlerin futbola ne denli uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kırmızı üye olmamıza rağmen biletlerin çıktığı gibi "bitti" denmesi ardından bir hafta sonra gizlice sessiz sedasız gece yarısı tekrar bilet satışa çıkarılması trajikomik bir durumdur. Bilet alamadığımız için federasyondan parasıyla Eskişehir’de bilet satılmasını istememize rağmen sponsorlara bilet dağıtıldığı cevabını almış bulunmaktayız. Sponsorlara verin ancak milli takımın seyirci desteğine ihtiyacı yok mu dediğimizde aldığımız cevap çok içler acısıydı. Büyükekşi kulübümüze "TFF'nin paraya ihtiyacı var" söyleminden sonra Türk futbolunun tamamen battığını gördük. Milli takımda bile para yoksa futbol kulüpleri ne yapacak TFF ne işe yarıyor inanılır gibi değil.

Bizler Eskişehirspor tribünleri olarak kendi kentimizde, kendi stadımızda bilet bulamadık. Çok  Az sayıda arkadaşımız bilet almış durumda.. Kendi şehrimizde yapılacak olan milli maça bu şehrin çocukları bilet bulamazken; hayatında tribün nedir, deplasman nedir, taraftarlık nedir, önemli maçlarda destek nasıl verilir bilmeyen insanlara sponsor adı altında bilet dağıtılmasını da protesto ediyoruz. Sponsorlara diye verilen biletler karaborsada satılıyor. Türk futbolunu yönetenlerin de ne kadar milli olduğu burada belli oluyor. Bunların yaptığını Paşinyan yapmazdı.

Ermenistan maçına gir(e)meyeceğiz. Daha önceden bilet alıp giren arkadaşların da Mehmet Büyükekşi’ye gereken tepkiyi vereceğine inanıyoruz. Tribünler olmadan futbolun hiçbir zevki olmayacağını anlayamayan, hayatlarında konfor alanlarından çıkmamış, hatta hayatında belki maça dahi gitmemiş insanların Türk futbolunda söz sahibi olması çok üzücüdür.

Türk futbolunun neden geriye gittiğini de Mehmet Büyükekşi’yi görünce anladık. Bizler Milli takımı değil, Mehmet Büyükekşi’yi protesto ediyoruz. Bu bağlamda Eskişehir'deki tribün oluşumları olarak milli maça girmeyeceğiz. Ay yıldızlı formamıza başarılar diliyoruz.