Artık geleneksel hale gelen ve tüm ülkede ses getiren pati şenliğine Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy,  Odunpazarı Belediyesi Başkan Vekili Bayram Yumrukaya , Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Alev Kulaç, Eskişehir Bilecik Bölgesi Veteriner Hekim Oda Başkanı Erdinç Yuva, Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin ve gönüllüleri ve çok sayıda hayvanseverin katılımıyla gerçekleşti."BUGÜN YİNE BİR ÇOK CAN YENİ YUVASINA KAVUŞACAK”


Şenliğin açılış konuşmasında söz alan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy "Uzun yıllardır büyük bir heyecanla gerçekleştirdiğimiz 'Satın alma sahiplen' projemiz için, Hayvan Haklarında çalışan tüm arkadaşlar ve Ece Hanım' a, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesi Başkanlarımıza, şehrimizin bütün sokak hayvanlarına sahip çıkan, barınaklarda onlara gözü gibi bakan iki belediyemizin tüm personeline teşekkür ediyorum. Biliyorum ki bugün yine bir çok can sahiplenilecek ve onun mutluluğunu yaşayacağız" diye konuştu."ONLARIN SESİ BİZİZ"


Roka serasına giren geyik hem karnını doyurdu hem dinlendi Roka serasına giren geyik hem karnını doyurdu hem dinlendi

Açılış konuşmasında sokak hayvanlarının barınaklara kapatılmasıyla ilgili projelere karşı olduğunu belirten Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, "Hayvanseverlerin fikirlerinin alınmadığı, kapalı kapılar ardında gelişen 'Biz sokaklarda hayvan bırakmayacağız, sokaklarda yaşam alanı oluşturacağız' denilerek oluşturulan projeler bizi üzüyor. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Biz hayvanlarımızı gözümüzün önünde görmek istiyoruz. Orada başları okşanır mı, sevgi görürler mi bilmiyoruz. Biz, bize danışmadan oluşturulacak projelere karşıyız. Bu hayvanlar sahipsiz değil, onların sesi de sahibi de biziz. Hep de olmaya devam edeceğiz" dedi.

Etkinlik, barınaktan gelen canların veteriner  gözetiminde takip şartıyla sahiplendirilmesi ve  Grup Adalar Sanat konseri etkinliğiyle devam etti. Sokak hayvanları ile ilgili çalışmaları nedeniyle vatandaşlar Eskişehir Kent Konseyine teşekkür ettiler.