“Biz yaparsak siyaset, onlar yaparsa ihanet” “Biz yaparsak siyaset, onlar yaparsa ihanet”


CHP İl Başkanlığı tarafından her Pazar düzenlenen toplantı bu hafta Taşbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ve Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç katıldı. 
Gençler seçimde cevabı verecek 
Geçtiğimiz günlerde valilik tarafından yasaklanan Octoberfest’e yönelik konuşan Yalaz, “Bu festivaller düzenli olarak yılarca yapılmıştır. Burada suç gibi bir durum oluşmadığı gibi devletin burada bir asayişi, suç oluşması konusunda muktedir olmadığını belirten bu karar kabul edilebilir değildir. Bu kararı biz kabul etmiyoruz. Daha öncesinde gençlerin yoğun katılımı ile düzenli olarak yapılan etkinlikler özellikle Eskişehir’de sosyal belediyecilik anlayışıyla belediyecilik görevini yürüten belediyelerimiz tarafından birçok kere düzenlenmiştir. Bu zihniyet yerel seçimlerde hangi gençlerden oy isteyecekler? Biliyorum ki Eskişehir gençleri önümüzdeki bu yerel seçimde en güzel cevabı verecektir.” dedi. 
Öğrenciler eğitim yerine mescitlere götürülüyor
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokole de değinen Yalaz, “ ‘Değerler Eğitimi’ adı altında tüm okullara imamlar görevlendirildi. Eğitim eğitimcilerin işidir, uzmanlaşma, liyakat gerektirir. Bazı okullarda öğrencilerin toplu şekilde mescitlere götürüldüğü ve bunun gibi uygulamalar kulağımıza geliyor. Gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 
Laik devrimi hazmedemiyorlar”
Okullara yerleştirilen imam konusuna değinen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Laik devrimi bir türlü hazmedemiyorlar. İmamların okullara gönderilmesi de altında çok amaç olan bir proje. Diliyorum başarılı olamazlar."