Eskişehirli kuaförlere uluslararası ödüller Eskişehirli kuaförlere uluslararası ödüller

Tepebaşı Belediyesi ve Türk Eğitim Vakfı tarafından, Eylül 2023 itibari ile Tepebaşı’nda ikamet eden üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayan ‘Okutan Tepebaşı’ projesi devam ediyor.

Proje ile Tepebaşı’nda ikamet eden ve eğitimine giderek ağırlaşan ekonomik koşullar dolayısıyla devam etmekte güçlük çeken üniversite öğrencilerine destek olunması amaçlanıyor. Gençler için başlatılan eğitime destek hareketi ile gençlerin eğitim koşullarının iyileştirilmesi, aydınlık ve güzel bir gelecek için iş birliği yapılması sağlanıyor.  Projeye katılmak isteyen duyarlı vatandaşlar, TEV Eskişehir Şubesi (0 222 231 16 06) ile iletişime geçerek burs fonu oluşturuyor. Projede bursiyer-bağışçı eşleştirmesi de TEV tarafından yapılıp fonda biriken destekler yine TEV tarafından öğrencilere burs desteği olarak ulaştırılıyor. Ayrıca proje destekçilerine makbuz ve teşekkür belgesi de takdim ediliyor.

“Tepebaşılıların desteğiyle öğrencilere destek sağlanıyor”

Üniversite öğrencilerine katkı sağlayan proje ile ilgili konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Türkiye’nin sıkıntılı bir döneminde eğitimini almaya çalışan öğrencilerimiz ayrıca zorluk çekiyor. Böyle bir burs desteği imkanı oluşturmak, öğrencilerimizi de rahatlatıyor. Tepebaşı halkının desteği ile öğrencilerimize önemli bir destek sağlıyoruz. Belediye olarak öğrencilerimiz için birçok konuda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. ‘Okutan Tepebaşı’ projesi de öğrencilerimize katkı sunuyor” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM