Karayolları ve Emniyet İl Müdürlüğü'ne seslenen Orhangazi Muhtarı İhsan Çağlar bir an önce üst veya alt geçit yapılması gerektiğini söyledi.

Büyükerşen’i örnek alıyoruz     Büyükerşen’i örnek alıyoruz    

Karayollarının Kütahya yoluna bir demiryolu yaptığını, yola demir brandalar konduğunu aktaran Muhtar Çağlar, yola yapılan yaya geçidinin ise çözüm getirmediğini trafik ışıklarına da kimsenin uymadığını aktardı. Yapılan yaya geçidinin hiç bir işe yaramadığını ve göstermelik olduğunu ifade eden Çağlar," Orhangazi Karabayır tarafında da yola sinyalizasyon yok 4 şerit var geliş gidiş vatandaş nereden nasıl geçeceğini bilmiyor, burada çok sayıda ölümlü kaza yaşandı, artık bu soruna bir çare bulunsun." dedi.

ARTIK SESİMİZİ DUYUN

Sorunun çözümü için alt veya üst geçit yapılması gerektiğini belirten Muhtar İhsan Çağlar, şunları söyledi:  "1 sene önce demiryolu yapıldı, sonra vatandaş karşıya geçmesin diye karayolları bu demirleri taktı ama bu çözüm değil. Okullar yolun üstünde çocuklar buradan geçiyor, Yetkililere başvurdum, dilekçeler yazdım ama bölünmüş yollarda 1500 araç 500 yayanın geçmesi gerektiğini, bu sayılara ulaşılmadığı için köprü yapılmadığı yanıtını verdiler, ben burada durup araçları yayaları mı sayayım, bizim haklı talebimize yanıt versinler, çünkü bu Kütahya yolu üzerinde ölümlü kazalar yaşanıyor, bu ışıkları da kimse dikkate almıyor araçlar kırmızı ışıkta geçiyor. Artık sesimizi duyun, mahalle halkının taleplerini yerine getirin.!"