Veliler adına konuşan Seçkin Mercan, 6 Şubat depreminde sonra yapılan Deprem Dayanıklılık Testi sonucunda Osmangazi Ortaokulu’nun yıkım kararı verildiğini ve okulun Mart ayında boşaltıldığını anlattı. Okulun Osmangazi İlkokulu’na taşınması sonrasında tekli eğitim yapan ilkokul ve ortaokulun ikili eğitime geçtiğini ifade eden Mercan şunları söyledi: “620 ilkokul öğrencisi öğlenci olup 13:15-18:15 saatleri arasında eğitim görmektedir. Osmangazi Ortaokulu’nun 450 öğrencisi ise sabah 07.10’da eğitime başlamaktadır. Sabah değil gece denilebilecek saatte 10-11 yaşındaki çocuklarımız yollara düşmektedir.” Saatler yüzünden çoğu öğrencinin korku içinde okula gittiğini dile getiren Mercan, bu durumun okula devamsızlıkları arttığını aktardı.

Ülkemizin en önemli aydınlanma ışığı Ülkemizin en önemli aydınlanma ışığı

SABAH ERKEN GİRİP AKŞAM GEÇ ÇIKIYORLAR

Akşam saatlerinde evlerinde varan ilkokul öğrencilerinin de sorun yaşadığını belirten Veli Seçkin Mercan, “6-7 yaşındaki çocuklar evlerine velileri olmadan gidememektedir.” diye konuştu. İkili eğitim nedeniyle teneffüs sürelerinin de düşürüldüğünü aktaran Mercan, şöyle konuştu: “Çocuklarımızın sosyal, fiziksel gelişmeleri sekteye uğratılmıştır. Ortaokul öğrencilerine yönelik verilen LGS etüdleri de iptal edildi. Osmangazi ve Sümer mahallerinin göz bebeği olan Osmangazi Ortaokulu şehrimizin en önemli eğitim kurularından biriyken gelinen süreçte 1 yılda ortaokulun inşaatında 1 milim dahi ilerleme kaydedilmemiştir.”

YETKİLİLERE SESLENDİ

 “Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Sertsöz’e sesleniyoruz.” diye konuşan  Mercan, 31 dönüm hazine arazisi üzerindeki okulun tapu değişikliğinin ivedilikle gerçekleştirilmesini beklediklerini belirtti.

Editör: Mustafa YILDIRIM