Tepebaşı Belediyesi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından başlattığı yardım kampanyalarını sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından depremzede çocuklar için ‘Her Oyuncak Mutlu Bir Çocuk’ sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında birinci el ya da kullanılabilir temiz durumdaki oyuncaklar, Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri ile Erken Çocukluk Eğitim Merkezlerine teslim ediliyor.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Özellikle ikinci el oyuncakların temiz ve kullanılabilir olmasına hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Bozuk, kırılmış ve kullanılamaz durumdaki oyuncaklar kesinlikle alınmayacaktır” denildi.

Teslim edilebilecek merkezler

Depremzede çocuklar için oyuncak bağışlamak isteyenler, 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Çukurhisar Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Türkan Saylan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Aşağı Söğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Canan-Şükran Şeker Erken Çocukluk Merkezi, Sabiha Gökçen Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Yarbay Hüseyin Vecihi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi, İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın Zafer Mahallesi ve Yaşam Kent Mahallesindeki merkezlerine, Özdilek Sanat Merkezi ve Matematik Evi’ne bırakabiliyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM