SGK’da Adaleti Sağlayın SGK’da Adaleti Sağlayın

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin mesajında şun ifadeler yer aldı:

11 Nisan 2022 tarihinde başlamış olduğum Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum. Bu güzel şehirde çalışmaktan büyük bir onur ve mutluluk duydum. 

"Halka hizmet Hakka hizmettir." düsturuyla Yunus gönüllü insanların şehri olan Eskişehir'e hizmet etmek, eğitim öğretime katkı sunmak, bizlere emanet edilen öğrencilerimizin umut işığı olmak, hep daha iyinin arayışı içinde olmak bahtiyarlığını yaşadım. Evlatlarımızı yarılara donanımlı bir şekilde hazırlayabilmek, yüreklerine dokunarak gönüllerine güzel tohumlar ekebilmek, ilgi, istidat ve yetenekleri için uygun ortam hazırlamak, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma ilham verebilmek esas gayemiz oldu. Bu düsturdan yola çıkarak Eskişehir'de okul öncesi eğitimde 5 yaş okullaşma oranını %99'a çıkardık. Meslek Liselerimizde 65 olan doluluk oranını proje okullarında % 100'e, yerel yerleştirme kapsamındaki meslek liselerimizde ise %87'ye ulaştırdık. 2022-2023 eğitim öğretim yılında Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızdaki 27.000 olan kursiyer sayımızı 144.000'e çıkardık. Köy Yaşam Merkezlerimizle kapalı köy okullarımızı hayata kazandırarak köylerimize hizmet götürdük. Asrın felaketini yaşayan deprem bölgesindeki öğrencilerimizin eğitimine destek olmak amacıyla tüm imkânlarımızı seferber ettik. Ayrica deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızın ve velilerimizin katkılarıyla ayni yardımlar gönderdik. LGS ve YKS de Eskişehir'i daha da üst sıralara çıkarmak için gayret sarf ettik. 2022 Yılı Temel Eğitim Yatırım Programı, Genel Bütçe Yatırım Programı ve hayır- sever katkıları ile toplam 48 adet projenin yapımını planlayarak ilimize 1 milyar 920 milyon TL eğitim yatırımı kazandırıp inşaatlarda %80 fiziki, %65 parasal gerçekleştirme sağlayarak ikili eğitimi en aza indirgemeyi hedefledik. 

Görev yaptığım süre içerisinde çalışma arkadaşlarımla birlikte bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, kapımızı ve gönlümüzü bütün Eskişehirlilere açarak herkesin kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde olduk. 

Türkiye Yüzyılında Eskişehir'e önemli katkılar sunmuş olmanın huzuru ve devletimizin bana duyduğu güvene layık olabilmenin gururu ile sancağı teslim ediyorum. Bu kadim şehrimizde, güzel dostlar tanımak en büyük kazancımdır. 

Başarı bir ekip işidir. Bu görevde bulunduğum süre içerisinde benden desteklerini esirgemeyen Saym Bakan ımıza, Eskişehir'deki Valilik görevi boyunca eğitimin en büyük destekçisi olan Emniyet Genel Müdürüm Sayın Erol AYYILDIZ'a, Eskişehir Milletvekillerine, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, benimle birlikte mesai kavramı gözetmeksi- zin gece gündüz çalışan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarıma, Şube Müdürlerime, İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, özel büro- daki kıymetli mesai arkadaşlarıma, Milli Eğitim Müdürlüğümüzde şef, memur ve yardımcı hizmetli olarak görev yapan kıymetli personellerimize, tüm okul müdür ve müdür yardımcısı arkadaşlarıma, fedakâr ve vefakâr tüm öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza, halk eğitim kurslarımızda görev alan usta öğreticilerimize, sevgili öğrencilerimize, okul aile birlikleri- me, değerli velilerimize, özel öğretim kurumlarımızın değerli yönetici ve personellerine, eğitime katkı sunan tüm sivil toplum kuruluş temsilcilerine, şehrimize çok önemli yatırımlar yapan hayırseverlerimize, değerli basın mensuplarımıza ve çok kıymetli Eskişehir halkına emek ve katkıları için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Haftanın her gününü ve günün her saatini işimize adamış olmanın vermiş olduğu gönül rahatlığı ile bu şehirden ayrılırken hepinizi Allah'a emanet ediyor, sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.